VW Garbus

Posiadając samochód, należy o niego dbać. Utrzymanie pojazdu zawsze jest kosztowne. Jednak co zrobić, gdy chce się pozbyć starego auta, by wymienić je na nowe?


Sprzedać! Otóż są różne możliwości transakcji. W zależności od indywidualnych preferencji można skorzystać z portali internetowych, na których można wystawić ogłoszenie lub np. sprzedać auto do skupu. Druga opcja na pewno oszczędza czas właściciela samochodu, a jednocześnie pozwala na otrzymanie rynkowej ceny. Nie warto zatem zastanawiać się nad tym, czy sprzedać auto do skupu. Trzeba to po prostu to zrobić, by zyskać trochę gotówki i móc kupić sobie nowe!

Na czym polega sprzedaż auta do skupu?

Skupowanie aut polega na odkupieniu pojazdu, które zazwyczaj jest uszkodzone bądź uległo częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Jednak nie jest to główne kryterium. Skup aut przyjmuje również sprawne samochody. Podczas transakcji przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, które podpisuje wraz ze sprzedającym. Dzięki temu nie trzeba poświęcać czasu na fotografowanie auta, wybieranie portalu internetowego, na którym chce się umieścić ogłoszenie, tworzenie atrakcyjnej treści sprzedażowej oraz spotkania z wieloma potencjalnymi kupcami. Co więcej, finalizacja sprzedaży auta do skupu zakończona jest wystawieniem potwierdzenia, umową kupna-sprzedaży oraz wypłatą gotówki do ręki.

Kiedy opłaca się sprzedać auto do skupu?

W każdym momencie opłaca się sprzedać auto do skupu. Natomiast najczęściej właściciele pojazdów decydują się na tę opcję w sytuacji, gdy:

 • auto zostało całkowicie zniszczone podczas np. wypadku drogowego,
 • auto zostało częściowo uszkodzone, ale naprawa przewyższa jego wartość,
 • cena ubezpieczenia OC starego auta jest nieopłacalna, by je utrzymywać.

Jakie auto można sprzedać do skupu?

Skup aut przyjmuje zazwyczaj każdy rodzaj pojazdu. W szczególności:

 • auta osobowe,
 • samochody dostawcze,
 • samochody ciężarowe,
 • pojazdy specjalne,
 • auta po leasingowych,
 • pojazdy zabytkowe,
 • stare auta z korozją,
 • rozbite i uszkodzone pojazdy.

Bez względu czy jest to marka Audi, Skoda, Honda, Mazda, Volvo, Nissan, Peugeot, Fiat, BMW, Ford czy wiele innych.

Sprzedaż auta do skupu – krok po kroku

Każdy skup aut ma swoją procedurę. Warto zapoznać się ze szczegółami z wybraną firmą. Natomiast sprzedaż auta do skupu powinna się odbywać na podstawie takich głównych punktów jak:

 1. Znalezienie legalnego punktu skupu, który posiada dokument podpisany przez marszałka województwa.
 2. Ustalenie wyceny skupowanego auta.
 3. Spisanie umowy kupna-sprzedaży.
 4. Wypłata należnej gotówki.
 5. Wyrejestrowanie auta z urzędu oraz poinformowanie firmę ubezpieczeniową o sprzedaży.

Czy opłaca się sprzedać auto do skupu – podsumowanie

Skup aut to nie obciach! Coraz częściej właściciele samochodów decydują się na tę opcję sprzedaży swojego pojazdu. Warto jednak wybrać sprawdzony, legalny i profesjonalny punkt skupu aut. Co więcej, firma ta proponując, wycenę nie zaniża, ani nie zawyża wartości pojazdu. Oczywiście podawana kwota ustalana jest na podstawie oceny stanu technicznego oraz wizualnego samochodu, jego roku produkcji, a także wielu innych wytycznych. Dodatkowo można zaoszczędzić czas na całościowej sprzedaży. Nie trzeba umawiać się na spotkania z potencjalnymi kupcami, ponieważ to skup aut jest jedynym nabywcom i to on załatwia wszystkie formalności.

Źródło zdjęć: unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj