Alfa Romeo i niezawodność? Tak, to nie pomyłka. W ostatnich latach włoski producent zrobił wiele, żeby zmienić swój wizerunek, a historia tej Giulii pokazuje, że to mu się udało.

Alfa Romeo się zmienia. Jej obecne modele – Giulia i Stelvio – skutecznie walczą z dotychczasowymi stereotypami na temat włoskiej marki. Owszem, wciąż nie są pozbawione wad, jednak producentowi udało się uniknąć poważniejszych wpadek, a na drogach przybywa egzemplarzy, które przejechały już kilkaset tysięcy kilometrów bez większych problemów.

Ostatnio na facebookowej stronie Alfisti, zrzeszającej miłośników Alfy Romeo, pojawiło się zdjęcie licznika pewnej Giulii, która właśnie przekroczyła 400 000 km przebiegu:

By Raf C. : “And 400 000 !! No problems at all and still going strong and like day one. Only normal servicing no break down” ???

Opublikowany przez Alfisti Wtorek, 4 sierpnia 2020

Opisywane auto napędza 2,2-litrowa jednostka wysokoprężna, połączona z 8-biegowym „automatem”. Samochód od nowości jest użytkowany w holenderskiej firmie Plastima Breda, zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Giulia jest wykorzystywana przede wszystkim do służbowych podróży po całym Beneluksie, czyli Belgii, Holandii i Luksemburgu, co wyjaśnia tak duży przebieg.

Nie zdradzono szczegółowego raportu z eksploatacji, ale główny użytkownik zapewnia, że pomimo 400 000 km na liczniku Alfa wciąż jeździ jak nowa i do tej pory nie miała żadnej awarii. Obsługa auta sprowadza się jedynie do regularnego serwisu.

Warto przeczytać także:

Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo Q4 – nasz test

Alfa Romeo Giulia kontra rywale – porównanie

Alfa Romeo Giulia po liftingu – co się zmieniło?

Zdjęcie otwierające pochodzi z profilu firmy na LinkedIn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj