Bentley na każdą kieszeń? Tak, ale jest jedno „ale”...

Bentley na każdą kieszeń? Tak, ale jest jedno „ale”…

Założona w 1919 r. marka Bentley jest producentem jednych z najdroższych i najbardziej prestiżowych samochodów. Firma ma w ofercie także różnego akcesoria i dodatki.

Niedawno Bentley ogłosił rozszerzenie działalności. Wiązało się to z wcieleniem w szeregi firmy aż 120 tysięcy dodatkowych pracowników. Nazwano ich Flying Bees i… nie minięto się z prawdą. Bentley uruchomił bowiem dwie pasieki, które będą dostarczały miód.

bentley Honey - miód
Logo zobowiązuje. Bentley dokłada starań, by nawet produkcja miodu odbywała się według najwyższych standardów.

I to nie byle jaki miód. Bentley Honey będzie dokładnie filtrowany, a następnie pakowany w eleganckie słoiki. Ich etykietę zaprojektowała Louise McCallum, która na co dzień zajmuje się designem wnętrz Bentleyów. Cały proces produkcji ma odbywać się z pietyzmem typowym dla produkcji samochodów marki Bentley.

Pszczelarze sygnalizują, że owady dostarczają różnorodny pyłek. W tym z roślin posadzonych przez Bentleya wokół fabryki w Crewe. Marka z dumą podkreśla, że przyczyniła się w ten sposób do zwiększenia lokalnej bioróżnorodności.

bentley Honey - miód
Po pojawieniu się w ofercie Bentleya miodu powiedzenie ociekać prestiżem nabrało kolejnego znaczenia

Po pierwszych zbiorach 100 słoików miodu ogłoszono, że rozwój projektu przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Bentley zamierza zwiększyć produkcję luksusowego miodu. Można więc założyć, że będzie on nie tylko prezentem dla VIP-ów odwiedzających siedzibę marki w Crewe, ale także produktem, który docelowo znajdzie się w ofercie firmy. Ceny za pewne nie będą okazyjne, ale najprawdopodobniej będzie to jeden z nielicznych produktów Bentleya z ceną mieszczącą się w granicach… wyobrażalnych dla statystycznego Kowalskiego, co trudno powiedzieć o samochodach startujących z pułapu miliona złotych.

Bentley Honey pozyskiwanie
Bentley stawia na lokalny patriotyzm. Do produkcji miodu zaangażowano pszczelarzy z okolic Crewe, którzy mają ponad 50-letnie doświadczenie w opiece nad pszczołami.
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji