Mówi się, że seniorzy zazwyczaj jeżdżą powoli i ostrożnie. Temu twierdzeniu przeczy jednak historia pewnego 80-letniego właściciela Subaru Imprezy WRX.

Co jakiś czas w mediach powraca temat wprowadzenia obowiązkowych badań dla kierowców po 70 roku życia. Zwolennicy takiego rozwiązania najczęściej argumentują, że z wiekiem ludziom pogarsza się wzrok i słabnie refleks za kierownicą, przez co starsze osoby mogą stwarzać na drodze zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Bohater naszego dzisiejszego artykułu, 80-letni mieszkaniec Australii, również doprowadził do niebezpiecznej sytuacji, jednak z zupełnie innego powodu niż stan zdrowia – na drodze z ograniczeniem prędkości do 100 km/h rozpędził swoje Subaru Impreza WRX do 182 km/h. Niejeden 20-latek mógłby temu mężczyźnie pozazdrościć nie tylko fantazji, ale także i samochodu.

Rajdowe zapędy dziarskiego 80-latka powstrzymał patrol drogówki. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 82 km/h mężczyzna stracił prawo jazdy na 6 miesięcy oraz został ukarany mandatem w wysokości 1814 dolarów australijskich (ok. 5000 zł).

Redakcja poleca:

Aktualny taryfikator mandatów 2021

Aktualny taryfikator punktów karnych 2021

Źródło: Motor1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj