Co oznacza swinka na Subaru

Na lusterkach wielu Subaru, zwłaszcza starszych modeli z mocniejszymi silnikami, można zauważyć charakterystyczną świnkę. Wiele osób zadaje sobie pytanie, po co na lusterka Subaru są przyklejane świnki.

Legenda marki Subaru stoi na czterech filarach – to niezawodność, silniki bokser, napęd na cztery koła oraz sukcesy w rajdach. Ostatnie z wymienionych były na tyle spektakularne, że wielu kierowców wciąż marzy o niebieskiej Imprezie ze złotymi felgami oraz groźnie brzmiącym wydechem.

Co oznacza swinka na lusterku Subaru

Okazuje się, że rajdowe pochodzenie ma również naklejany do dziś na lusterka symbol świnki. W latach 2000-2005 był on naklejany na lewe lusterko Imprezy przez Pettera Solberga. To następstwo współpracy z wydawcą „Weekly Young Magazine” – japońskiego magazynu dla fanów mangi. Charakterystyczna świnka pojawiała się też na okładkach czasopisma – niektóre źródła podają, że od połowy lat 80., a inne – od połowy lat 90. XX wieku. Przez pewien czas świnka była też widoczna w Imprezie WRC Solberga na lusterku po stronie pilota. Po obu stronach jeździła również w rajdówce Toshihiro Arai.

Warto wiedzieć: Co oznacza symbol ryby na aucie?

Z czasem świnka stała się symbolem chętnie naklejanym przez kierowców Subaru, którzy identyfikują się z rajdowym dziedzictwem marki. W Polsce stała się też nieformalnym znakiem rozpoznawczym użytkowników forum Subaru. Jeżdżąc Subaru z naklejonymi świnkami trzeba być więc przygotowanym, że będziemy pozdrawiani przez innych użytkowników aut spod znaku Plejad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj