NowościAktualnościSubaru Forester po liftingu – co się zmieniło?

Subaru Forester po liftingu – co się zmieniło?

Subaru Forester 5. generacji przeszło właśnie gruntowną modernizację. Sprawdź, czym wyróżnia się ten model po liftingu.

W tym roku Subaru Forester świętuje 25-lecie swojej obecności na rynku, dlatego japoński producent uznał, że to dobra okazja, aby odświeżyć piątą odsłonę tego modelu, która zadebiutowała w 2018 roku. W ramach liftingu zmienił się nieco wygląd auta i poprawiły się właściwości jezdne, a na liście wyposażenia pojawiły się nowe systemy bezpieczeństwa.

Z zewnątrz Subaru Forester 2022 można bez trudu rozpoznać po przeprojektowanym przodzie z nowymi reflektorami oraz innym zderzaku i zmienionych światłach przeciwmgielnych. Ponadto do oferty wprowadzono nowe kolory nadwozia, w tym Cascade Green Silica, Brilliant Bronze Metallic oraz Autumn Green Metallic.

Standardowa specyfikacja modelu po liftingu obejmuje 11 systemów bezpieczeństwa, spośród których warto wskazać nowości – adaptacyjny tempomat z prowadzeniem środkiem pasa ruchu, udoskonalony asystent pasa ruchu oraz układ Pre-Collision Braking System z trybem unikania kolizji na skrzyżowaniach. Nowa jest również funkcja sterowania gestami, która pozwala ruchem dłoni zmienić temperaturę klimatyzacji.

Drobnych poprawek doczekało się także zawieszenie, dzięki czemu odświeżone Subaru Forester oferuje wyższy komfort jazdy i lepsze prowadzenie. Natomiast żadnych zmian nie znajdziemy pod maską – nadal pracuje tam wolnossąca jednostka typu bokser o pojemności 2,0 l, wspomagana przez niewielki silnik elektryczny.

Dowiedz się więcej o Subaru Forester:

Subaru Forester – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji