TOYOTA C-HR - TOYOTA Auris Touring Sports

Toyota ogłosiła ostatnio dwie akcje serwisowe. W obydwu przypadkach istnieje ryzyko wystąpienia zagrożenia dla zdrowia lub życia użytkowników. Sprawdź, czy dotyczy to Twojego auta.

Toyota Motor Poland powiadomiła Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o konieczności przeprowadzenia dwóch kampanii naprawczych. Łącznie do ASO wezwano ponad 5,5 tysiąca aut. Zignorowanie zawiadomienia może doprowadzić do tragicznych skutków.

Pierwsza akcja przywoławcza dotyczy 5 515 samochodów marek Toyota oraz Lexus. Kampania naprawcza obejmuje modele: Toyota Auris, Avensis, C-HR, Prius oraz Lexus NX 200t/300h, wyprodukowane w Japonii, Wielkiej Brytanii i Turcji w okresie od 25.09.2015 r. do 02.04.2019 r., które zostały wyposażone w zestawy tapicerek foteli zastępujące poszycia montowane fabrycznie. Akcesoryjne pokrowce zamontowano w centrach logistycznych lub w Autoryzowanych Stacjach Dilerskich. Zestaw montażowy obejmował tapicerkę przeznaczoną na oba przednie fotele samochodu. Pokrowce zaprojektowano w taki sposób, aby doszło do ich rozerwania podczas napełniania bocznych poduszek powietrznych montowanych w przednich fotelach i dlatego też różnią się budową w zależności od przewidzianego miejsca montażu. Podczas zakładania zestawu tapicerki istnieje możliwość montażu poszycia na niewłaściwym fotelu. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, w razie wypadku pokrowiec może uniemożliwić prawidłowe napełnienie bocznej poduszki powietrznej, zwiększając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń.

Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu weryfikacji sposobu montażu tapicerki foteli przednich, a w razie stwierdzenia nieprawidłowości zostanie dokonana wymiana odpowiednich poszyć.

Drugą kampanią naprawczą objęto 47 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser, wyprodukowanych między 11 marca a 11 kwietnia 2019 r. w Japonii. Drgania silnika mogą doprowadzić do poluzowania przewodów łączących pompę paliwową z szyną Common Rail ze względu na sposób montażu oraz nieprawidłowe momenty dokręcania. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, może dojść do wycieku paliwa skutkującego zgaśnięciem silnika i problemami z jego ponownym odpaleniem. Awaria może nastąpić w czasie jazdy, co sprawia, że jest szczególnie niebezpieczna.

Toyota zadeklarowała, że właściciele aut objętych akcją przywoławczą będą zapraszani do ASO, w celu wymiany przewodów paliwowych wraz z ich mocowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj