NowościAktualnościDuże akcje serwisowe. Zobacz, czy Twoje auto jest na liście

Duże akcje serwisowe. Zobacz, czy Twoje auto jest na liście

UOKiK poinformował o kolejnych kampaniach naprawczych. BMW, Fiat, Ford, Kia, Land Rover, Mini, Opel, Peugeot, Porsche i Renault wzywają auta do serwisów. Sprawdź szczegóły.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiły się nowe powiadomienia o akcjach przywoławczych. Wśród producentów, którzy w ciągu ostatniego miesiąca ogłosili kampanie serwisowe, znaleźli się BMW, Fiat, Ford, Kia, Land Rover, Mini, Opel, Peugeot, Porsche i Renault. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

BMW X1 (F48), X2 (F39), serii 2 Gran Tourer (F46), i3 (I01) i M3 (G80) oraz MINI Countryman (F60), Clubman (F54), Hatch 5-drzwiowy (F55) i Cabrio (F57)

Akcja serwisowa dotyczy łącznie 312 samochodów, wyprodukowanych w Niemczech, w których mogło dojść do uszkodzenia miro generatora gazu, co może prowadzić do zmniejszenia funkcji przytrzymującej w przypadku poważnego wypadku. Ponadto może wystąpić zwiększone przemieszczenie wstępne, a także powstawanie iskier, co zwiększa ryzyko pożaru. Właściciele aut objętych akcją zostaną poinformowani o konieczności wizyty w warsztacie w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany obu przednich pasów bezpieczeństwa.

Fiat Tipo

Kampania naprawcza dotyczy 130 egzemplarzy, w których może dojść do uszkodzenia zmęczeniowego stylizowanych obręczy kół. Właściciele samochodów zostaną zaproszeni listownie do ASO w celu wymiany obręczy wszystkich czterech kół.

Ford Mustang Mach-E

W ciągu ostatniego miesiąca na polskim rynku ogłoszono dwie akcje serwisowe dotyczące:

  • 118 egzemplarzy, wyprodukowanych w fabryce Cuautitlan od 24.02.2020 roku do 18.06.2021 roku, w których przednia szyba mogła zostać niewystarczająco przyklejona do pojazdu.
  • 103 egzemplarzy, wyprodukowanych w fabryce Cuautitlan od 24.02.2020 roku do 18.06.2021 roku, w których szklany dach panoramiczny został niewystarczająco przyklejony do pojazdu.

W obu przypadkach właściciele samochodów objętych akcją będą proszeni o kontakt z ASO w celu dokonania stosownej naprawy.

Kia Soul

W Polsce akcją serwisową objęto 298 aut, wyprodukowanych od lipca 2013 roku do czerwca 2014 roku. W przypadku kolizji oba przednie czujniki zderzenia (lewy i prawy) mogą się rozłączyć, co może mieć wpływ na zadziałanie poduszek powietrznych. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Kia w celu aktualizacji oprogramowania jednostki sterującej poduszek powietrznych (ACU).

Land Rover Discovery

Kampanią przywoławczą objęto 53 samochodów, wyprodukowane w latach 2018-2019 w Wielkiej Brytanii. Może w nich dojść do bezpośredniego kontaktu przewodu paliwowego z innymi elementami silnika, co z czasem może spowodować jego uszkodzenie oraz w konsekwencji wyciek paliwa, co grozi pożarem. Właściciele wszystkich egzemplarzy sprzedanych na rynku polskim zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Opel Vivaro C oraz Opel Zafira Life

Na naszym rynku kampania serwisowa dotyczy łącznie 9 aut z roku modelowego 2022, , wyprodukowanych we Francji, w których prawidłowe zablokowanie zagłówków przedniej kanapy modułowej może okazać się niemożliwe. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu sprawdzenia przednich zagłówków kanapy modułowej i przeprowadzenia stosownej naprawy.

Peugeot 308

Akcja naprawcza dotyczy 210 egzemplarzy, w których zewnętrzne klamki drzwi mogą być wadliwe, co może stwarzać ryzyko otwarcia się drzwi podczas jazdy. Właściciele samochodów objętych akcją zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu sprawdzenia zewnętrznych klamek drzwi i, w razie konieczności, ich naprawy.

Peugeot 508

W naszym kraju akcją przywoławczą objęto 19 egzemplarzy, w których może dojść do wycieku paliwa z układu zasilania dodatkowego ogrzewania, co w przypadku kontaktu z zewnętrznym źródłem ciepła może spowodować jego zapalenie. Właściciele samochodów objętych akcją zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu modyfikacji układu zasilania dodatkowego ogrzewania i zaktualizowania oprogramowania modułu sterującego.

Porsche Cayenne (9YA/9YB)

Kampania naprawcza dotyczy 14 samochodów, wyprodukowanych w Niemczech. Geometria zawieszenia tylnej osi może wykazywać odchylenia. W samochodach o większym przebiegu nieprawidłowe ustawienie zawieszenia może powodować zużywanie się opon w tylnej osi. W rezultacie nie można zapewnić stabilności przy dużych prędkościach pojazdu. Właściciele egzemplarzy objętych kampanią będą zapraszani do ASO, w celu sprawdzenia i, w razie potrzeby, skorygowania ustawienia zawieszenia.

Renault Arkana

Akcja serwisowa dotyczy 2598 aut, wyprodukowanych w Busan (Korea Południowa) w okresie od 11.10.2019 roku do 21.11.2021 roku. W przypadku maksymalnego skręcenia kół do położenia końcowego może dojść do przegrzania w module elektrycznego wspomagania układu kierowniczego. W takiej sytuacji na zestawie wskaźników pojawi się sygnalizacja STOP wraz z komunikatem i możliwa jest utrata funkcji wspomagania układu kierowniczego. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu przeprogramowania modułu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego.

Redakcja poleca:

Akcje serwisowe – jak z nich skorzystać?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji