NowościAktualnościKolejne akcje serwisowe. Zobacz, czy Twoje auto jest na liście

Kolejne akcje serwisowe. Zobacz, czy Twoje auto jest na liście

Na stronie UOKiK pojawiły się informacje o nowych kampaniach naprawczych. Citroen, Dacia, DS, Fiat, Jeep, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot i Volvo wzywają auta do serwisów. Sprawdź szczegóły.

W ciągu ostatniego miesiąca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o kolejnych akcjach przywoławczych. Wśród producentów, którzy ogłosili kampanie serwisowe, znaleźli się Citroen, Dacia, DS, Fiat, Jeep, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot i Volvo. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Citroen C4

Na polskim rynku akcja serwisowa dotyczy 400 egzemplarzy. Oprogramowanie pojazdu jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Właściciele samochodów objętych akcją zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu wgrania nowego oprogramowania pojazdu.

Dacia Logan III

W Polsce akcją naprawczą objęto 49 egzemplarzy, wyprodukowanych w Pitesti (Rumunia) od 11.03 do 11.05.2021 roku. Może w nich wystąpić brak możliwości automatycznego wezwania pomocy przez system Ecall, w momencie wypadku lub przy zamierzonym wciśnięciu przycisku SOS przez kierowcę lub pasażera. Właściciele aut, których dotyczy akcja, zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu przeprogramowania modułu systemu Ecall.

Dacia Sandero III

Kampania serwisowa dotyczy 126 aut, wyprodukowanych w Somaca (Maroko) od 11.11.2020 r. do 09.08.2021 r., w Tangerze (Maroko) od 13.02.2020 r. do 08.08.2021 r. oraz w Pitesti (Rumunia) od 11.03.2020 r. do 25.09.2021 r. Może w nich dojść do wycieku paliwa z przewodu zasilania paliwem układu wysokiego ciśnienia. Może to doprowadzić do pojawienia się zapachu paliwa, zapalenia się kontrolki układu wtryskowego na zestawie wskaźników, nieprawidłowej pracy silnika i stwarza ryzyko pożaru. Właściciele samochodów objętych kampanią zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu wymiany przewodu zasilania paliwem układu wysokiego ciśnienia.

DS 7 Crossback

Akcja przywoławcza dotyczy 110 samochodów, w których mocowanie uchwytu znajdującego się w pobliżu kurtynowej poduszki powietrznej może być niewystarczające. Stwarza to ryzyko kontaktu z elementami mocującymi dla pasażerów na tylnych siedzeniach w przypadku aktywacji kurtynowej poduszki powietrznej. Naprawa będzie polegać na zamontowaniu dodatkowej metalowej opaski mocującej uchwyt dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

Fiat Ducato

W naszym kraju kampanią naprawczą objęto 24 samochody, wyprodukowane we Włoszech. Z powodu nieprawidłowości płyt obrotowych siedzeń przednich mogą nastąpić nieprawidłowości w działaniu pasów bezpieczeństwa. Naprawa będzie polegać na wymianie zamontowanych płyt obrotowych siedzeń.

Jeep Wrangler

Akcją serwisową objęto 101 egzemplarzy, wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Złącze przewodu doprowadzania paliwa może pęknąć, skutkując wyciekiem benzyny w komorze silnika i pożarem pojazdu. Właściciele samochodów, których dotyczy akcja, zostaną zaproszeni listownie do ASO w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany przewodu paliwowego.

Mercedes klasy E (typ 213), Mercedes klasy S (typ 222), Mercedes GLC (typ 253), Mercedes CLS (typ 257), Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupe (typ 290), Mercedes EQC (typ 293) i Mercedes klasy G (typ 463)

Na naszym rynku kampania przywoławcza dotyczy łącznie 28 samochodów, wyprodukowanych od 31.07 do 11.11.2020 roku. Może w nich dojść do poluzowania złącza czujnika zderzenia bocznego. Może to spowodować opóźnienie uruchomienia systemów zabezpieczających przed skutkami wypadków przy zderzeniu bocznym, potencjalnie zmniejszając skuteczność zabezpieczenia. Właściciele aut zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do ASO, w celu sprawdzenia i, w razie potrzeby, wymiany czujników zderzenia bocznego w drzwiach.

Nissan Juke

Akcja naprawcza dotyczy 2150 egzemplarzy, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii od 18.09.2019 r. do 28.08.2020 r. Oparcie tylnego siedzenia może nie być bezpiecznie zablokowane po powrocie do pozycji pionowej po złożeniu. W przypadku kolizji, osoba na tylnym siedzeniu i wszelkie przedmioty przechowywane w bagażniku mogą nie zostać prawidłowo unieruchomione. Naprawa będzie polegać na wymianie elementów blokujących oparcie tylnego siedzenia.

Opel Mokka

Kampanią serwisową objęto 242 auta z roku modelowego 2020 i 2021, wyprodukowane we Francji. Ze względu na błąd w oprogramowaniu wbudowanego interfejsu systemu, nie można wyłączyć blokady postojowej dźwigni skrzyni biegów, gdy silnik jest wyłączony. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu zaprogramowania interfejsu BSI przy użyciu zaktualizowanego oprogramowania.

Peugeot Boxer

Na naszym rynku akcją serwisową objęto 16 egzemplarzy. Płyty obrotowe przednich siedzeń mogą być wadliwe, co w przypadku zderzenia może doprowadzić do uszkodzenia elementów mocujących i powstania ryzyka odniesienia obrażeń. Właściciele aut zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu kontroli płyt obrotowych przednich siedzeń i, w razie potrzeby, ich wymiany.

Volvo XC60 oraz Volvo XC90

Akcja przywoławcza dotyczy łącznie 437 samochodów z roku modelowego 2020, wyposażonych w silnik wysokoprężny, w których istnieje ryzyko awarii turbosprężarki. Jeśli taka awaria wystąpi, istnieje ryzyko uszkodzenia silnika, które może prowadzić do jego zatrzymania. Właściciele aut zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii serwisowej i konieczności zgłoszenia się do ASO, w celu wymiany turbosprężarki.

Zobacz również:

Akcje serwisowe – jak z nich skorzystać?

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji