NowościRozrywkaThe Grand Tour - czasy okrążeń

The Grand Tour – czasy okrążeń

W pierwszych 3 sezonach The Grand Tour mogliśmy oglądać testy samochodów na torze Eboladrome. Kierowcami testowymi byli Mike Skinner i Abbie Eaton. Oto zestawienie najszybszych aut, które pojawiły się w programie.

Zgodnie z zapowiedziami w 4. sezonie The Grand Tour nie zobaczymy już klasycznego programu nagrywanego w studiu z publicznością oraz torem testowym. Dlatego to dobra okazja na podsumowanie dotychczasowej tabeli wyników.

Tor

Tor testowy The Grand Tour

Eboladrome został stworzony specjalnie dla potrzeb The Grand Tour na dawnym lotnisku RAF w Wroughton koło Swindon. Wytyczona trasa swoim kształtem przypomina wirusa Ebola i właśnie stąd wzięła się nazwa toru. Długość Eboladrome wynosi 2 km. Tor składa się z następujących sekcji: Nie-Prosta (ang. Isn’t Straight), Miejsce na Twoją Nazwę (ang. Your Name Here), Dom Starszej Pani (ang. Old Lady’s House), Podstacja (ang. Substation) i Pole Owiec (ang. Field of Sheep).

Warto przeczytać: Co dalej z The Grand Tour? Zmiany w 4. sezonie

Kierowcy testowi

W pierwszym sezonie The Grand Tour za kierownicą testowanych aut siedział Amerykanin (ang. The American) – kierowca wyścigowy Mike Skinner. Stanowił on nawiązanie do Stiga, znanego z Top Gear. Jednak w przeciwieństwie do tamtej postaci, Amerykanin nie był anonimowy i milczący – jego tożsamość znaliśmy od początku, a podczas okrążenia na torze dużo mówił, głównie narzekał na Wielką Brytanię i wychwalał USA.

W drugim i trzecim sezonie programu Amerykanina zastąpiła Abbie Eaton. Rola młodej Brytyjki nie była już tak przerysowana jak postać Skinnera. Jej zadaniem było po prostu sprawdzanie samochodów na torze i wykręcanie jak najlepszych czasów.

Tabela wyników

The Grand Tour - czasy okrążeń

Podczas trzech sezonów The Grand Tour na torze Eboladrome przetestowano łącznie 39 samochodów, choć nie wszystkie przejazdy zostały pokazane w programie. Na przykład Audi R8 czy Nissan GT-R zostały sprawdzone jeszcze przed pierwszym odcinkiem show, stanowiąc punkt odniesienia dla później testowanych aut.

Rekord toru należy do 800-konnego McLarena Senna (1:12,9 s), którego prowadziła Abbie Eaton. Wśród sedanów na Eboladrome najlepiej poradził sobie zamykający pierwszą 10 wyników Jaguar XE Project 8 (1:19,3 s), a wśród kabrioletów – Porsche 718 Boxster S (1:23,4 s). Tytuł najszybszego auta przednionapędowego trafił do Hondy Civic Type R – 1:28,2 s. Zestawienie zamyka Volkswagen Up! GTI, napędzany przez silnik 1.0 TSI o mocy 115 KM.

Powyżej znajdziecie pełną tabelę wyników, a poniżej – prezentację 10 najszybszych samochodów.

Najszybsze auta na Eboladrome

  1. McLaren Senna – 1:12,9 s

  2. NIO EP9 – 1:15,0 s

  3. Aston Martin Vulcan – 1:15,5 s

  4. Lamborghini Huracan Performante – 1:16,8 s

  5. Ford GT – 1:17,6 s

  6. McLaren 650S – 1:17,9 s

  7. McLaren 720S – 1:17,9 s

  8. Mercedes-AMG GT R – 1:18,7 s

  9. Audi R8 V10 Plus – 1:19,2 s

  10. Jaguar XE Project 8 – 1:19,3 s

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z materiałów prasowych oraz strony en.wheelsage.org

 

 

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji