Richard Hammond, Jeremy Clarkson i James May

Motoryzacyjne show Amazona przechodzi poważny kryzys. Nie dość, że czwarty sezon ma mieć tylko 2 odcinki, to jeszcze przyszłość prezenterów jest niepewna.

Od 13 grudnia 2019 r. na platformie Amazon Prime Video jest dostępny pierwszy odcinek czwartego sezonu The Grand Tour. W odróżnieniu od poprzednich serii Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May zrezygnowali z nagrywania programu w przytulnym namiocie. Nowy sezon składa się już wyłącznie z odcinków specjalnych. Jeszcze przed jego premierą było wiadomo, że kolejne epizody będą ukazywały się nieregularnie, ze względu na zmienioną formułę programu.

Początkowo mówiło się o 5-6 odcinkach, jednak nikt nie spodziewał się, że czwarta seria okaże się znacznie krótsza. Według najnowszych informacji bieżący sezon będzie obejmować zaledwie dwa epizody. Z oficjalnego konta The Grand Tour na Twitterze dowiedzieliśmy się, że następny odcinek został nakręcony na Madagaskarze. Póki co nie znamy daty jego premiery.

Powodów takiego radykalnego ograniczenia ramówki jak zawsze jest kilka. Przede wszystkim, tworzenie odcinków specjalnych kosztuje zdecydowanie więcej wysiłku i środków. W końcu podróżowanie z samochodami i całą ekipą filmową po świecie do tanich nie należy, a ponadto wymaga sporo planowania. Gdyby tego było mało, trójka prezenterów otrzymała jeszcze własne programy na platformie Amazona. Clarkson poprowadzi autorskie show o życiu na wsi pod tytułem I bought the farm. Hammond razem z Tory’m Belleci (znanym z Pogromców mitów) wystąpi w programie o sztuce przetrwania na bezludnej wyspie. Z kolei May przybliży widzom Japonię w show James May: Our Man in… Japan.

Zobacz również: Top Gear – historia programu

W wywiadzie dla brytyjskiego Daily Star, Andy Wilman (producent show) przyznał, że w Amazonie mówi się o rozbudowaniu marki The Grand Tour i stworzeniu serii odcinków, w których występowaliby celebryci. W każdym programie inna gwiazda miałaby do wykonania inne zadanie, oczywiście związane z motoryzacją. Takie odcinki wypełniłyby przerwę między emisją nowych epizodów z lubianym trio prowadzących.

Po więcej informacji o The Grand Tour odsyłamy do poniższego artykułu:

The Grand Tour – wszystko o programie

Zdjęcie główne: MooseGazette

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj