Rosyjska Tesla Cybertruck

Od chwili premiery Tesla Cybertruck budzi wiele emocji. Nietypowo stylizowane auto stało źródłem inspiracji dla twórców memów oraz utalentowanych mechaników.

Jednym z prężniej działających kanałów w serwisie Youtube jest Garage 54. Prowadzą go mieszkający w Nowosybirsku mechanicy, którzy szukają odpowiedzi na różne pytania związane z motoryzacją. Chociażby czy tłoki można wykonać z drewna, zbudować Porsche Boxstera na bazie Łady albo własnym sumptem przygotować felgi mocowane na centralną nakrętkę.

Najnowszym przedsięwzięciem ambitnej grupy z Syberii jest budowa pojazdu wizualnie nawiązującego do Tesli Cybertruck. Amerykańska firma zamierza wprowadzić ten użytkowy samochód z napędem elektrycznym na przełomie 2021 i 2022 roku, a ceny mają wynosić 40-70 tys. dolarów. Osiągi, jak przystało na auto zasilane prądem, będą doskonałe. Najwięcej emocji budzi jednak wygląd Tesli.

Rosjanie postanowili stworzyć możliwie wierną replikę Cybertrucka na bazie przedłużonej ramy… UAZ-a. Przedłużono także wał napędowy, by pojazd miał napęd na obie osie. Starano się wiernie odwzorować stylistykę oryginału, ale pierwszym etapem prac było stworzenie szkieletu nadwozia oraz pospawanie elementów poszycia w jedną całość.

Kolejnym etapem będzie wykończenie szczegółów – w tym montaż diodowych reflektorów oraz stworzenie drzwi. Zapewne plastikowe „szyby” zostaną zastąpione odpowiednikami ze szkła lub innego bardziej wytrzymałego materiału.

Rosyjska Tesla będzie samochodem z napędem spalinowym, ale prosta konstrukcja mechaniczna w połączeniu z dużą przestrzenią w kabinie nie zamykają drzwi do montażu silnika elektrycznego. Czas pokaże, czy Garage 54 zdecyduje się na taką konwersję. Pytaniem otwartym pozostaje też kwestia ewentualnej rejestracji pojazdu. Zapewne nie jest ona jednak priorytetem dla konstruktorów, gdyż wiele ze swych szalonych konstrukcji sprawdzali już na drogach publicznych, pomijając „zbędne” formalności.

Warto dodać, że nie jest to jedyna Tesla Cybertruck w rosyjskim wydaniu. Pierwsza, w zminiaturyzowanej wersji i przygotowana z przymrużeniem oka, została zbudowana na bazie Łady Samary. Projekt nie pochłonął nawet pięciu tysięcy złotych.

Screen i wideo: Youtube/Garage54

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj