Skoda Octavia II z przebiegiem blisko 1 mln km

W sieci pojawiło się wideo prezentujące Skodę Octavię II z 2007 r. przebiegiem… 940 000 km. Pod maską – nieśmiertelna jednostka 1.9 TDI.

Przez większość swojego życia samochód służył jako taksówka. Na filmie widać, że elementy wnętrza takie jak kierownica czy boczek są zużyte – ale samochód nadal jest sprawny. Potwierdza to wizyta w ASO. Aby uzyskać lokalne badanie techniczne (NCT), wymiany wymagały tuleje zawieszenia i poduszki skrzyni biegów oraz elementy eksploatacyjne, takie jak żarówki.

To niejedyna Octavia z tak znacznym przebiegiem prezentowana na łamach kanału Cars Ireland. Wcześniej na filmie występował egzemplarz I generacji z przebiegiem 800 tys. km.

Jaka jest recepta na długowieczność Octavii? Według mechanika Skody to regularne przeglądy, odpowiedni olej i dobrej jakości części.

(czytaj więcej: przewodnik po silnikach 2.0 TDI – PORADY)

Ciekawostka: kilka tygodni temu w sieci pojawił się film prezentujący wnętrze silnika TDI w Skodzie Octavii I z przebiegiem 695 tys. km:

Samochód był regularnie serwisowany, co najwyraźniej opłaciło się właścicielowi – jednostka okazała się w zaskakująco dobrym stanie. Zaobserwowano jedynie niewielkie ślady korozji i zużycia oraz nagaru. Po wymianie uszczelki pod głowicą, paska rozrządu, pompy wody i płynów Octavia ruszyła w dalszą trasę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj