hulajnoga Policja Jaworzno wypadek

W Jaworznie doszło do zadziwiającego wypadku drogowego. Pijany 71-latek na hulajnodze elektrycznej został potrącony przez kierowcę bez prawa jazdy. Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

W centrum miasta doszło do poważnego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na ulicy Kolejowej w rejonie przejścia dla pieszych doszło do zderzenia samochodu osobowego z mężczyzną, który poruszał się na hulajnodze. Początkowo nie było wiadomo czy mężczyzna jechał hulajnogą czy tylko ją przeprowadzał przez pasy. Miejsce wypadku cudownym zbiegiem okoliczności mijał akurat ratownik medyczny, który przejął akcję ratunkową.

W wyniku tego zdarzenia 71-latek poruszający się na hulajnodze z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 71-latka 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca osobówki także został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Na szczęście był trzeźwy, nie miał natomiast uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one wcześniej odebrane.

Policja podaje, że stan poszkodowanego jest poważny. Zgromadzony materiał z wypadków przekazano do kryminalnych z jaworznickiej komendy, którzy pod nadzorem prokuratury będą wykonywać dalsze czynności w tych sprawach. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy.

Zobacz również:

Czy to najmłodsi powodują wypadki po alkoholu?

Źródło: o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj