Elektromobilność400 zł mandatu za prędkość na hulajnodze! Może być i więcej...

400 zł mandatu za prędkość na hulajnodze! Może być i więcej…

Elektryczne hulajnogi są powszechne na polskich ulicach i chodnikach. Za nieprawidłowe zachowania, w tym przekroczenia prędkości, kierujący nimi mogą otrzymać wysokie mandaty!

Przez lata status elektrycznych hulajnóg nie był uregulowany w polskich przepisach. Sytuacja się jednak zmieniła. Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Wiele urządzeń uzyskuje jednak znacznie większe prędkości – w ustawieniach fabrycznych lub po tzw. odblokowaniu. Wykorzystanie pełnych możliwości hulajnogi może mieć przykre konsekwencje.

Redakcja poleca: Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mijia M365 Pro – czy to miejska alternatywa dla samochodu?

Przekonał się o tym kierujący, który przez policjanci grudziądzkiej grupy Speed został zatrzymany na ul. Południowej. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, bo już „na oko” było widać, że porusza się z dość wysoką prędkością. Pomiar wykazał, że jest to 50 km/h, czyli aż o 30 km/h za dużo dla tej kategorii pojazdu. W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł. I tak miał szczęście. Wystarczyłoby, żeby jechał 51 km/h, a mandat wyniósłby… 800 zł!

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji