Nie tylko przedszkola, szkoły i uczelnie – także Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wstrzymują swoje prace. W najbliższym czasie nie przybędzie nowych kierowców.

W związku z zagrożeniem wywołanym pandemią koronawirusa, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego ograniczają lub nawet zawieszają swoją działalność. Oznacza to, że przyszli kierowcy będą zmuszeni dłużej poczekać na nowe uprawnienia. Jednak co ważne dla kursantów, wniesione opłaty zachowują ważność, a o nowych terminach egzaminów zainteresowane osoby zostaną poinformowane indywidualnie.

Już od wczoraj nieczynne są WORD-y w Małopolsce i na Śląsku. W oficjalnym komunikacie pojawiła się informacja, że ośrodki egzaminacyjne w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie będą zamknięte do odwołania i obecnie nie wiadomo, kiedy wznowią prace. Natomiast śląskie WORD-y mają wznowić egzaminy po 25 marca. Od dziś do odwołania nie funkcjonuje także WORD w Lublinie wraz z oddziałami terenowymi, podobnie jak inne ośrodki m.in. w Chełmie, Gdańsku i Poznaniu.

Z kolei warszawski WORD zawieszenie realizację egzaminów od dnia 13 do 25 marca. Warto dodać, że w tym przypadku osoby będące w szczególnych sytuacjach życiowych związanych z koniecznością uzyskania prawa jazdy mogą podejść do egzaminu w WORD w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8 po wcześniejszym ustaleniu wszelkich spraw organizacyjnych ze wskazanym ośrodkiem.

Jeszcze inaczej do tej kwestii podeszły np. WORD-y w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. W pierwszym ośrodku ze względu na zły stan zdrowia można odwołać egzamin na dwie godziny przed wyznaczonym terminie. Zielonogórski WORD zawiesił na kilka dni egzaminowanie kandydatów na kierowców niektórych kategorii.

Jak na razie brak decyzji na szczeblu ogólnopolskim odnośnie egzaminów na prawo jazdy, dlatego w obecnej sytuacji należy uważnie śledzić komunikaty na stronach poszczególnych WORD-ów.

Zobacz również:

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here