NowościOdświeżony Seat Ateca. Czego się spodziewać po liftingu?

Odświeżony Seat Ateca. Czego się spodziewać po liftingu?

Po 4 latach od debiutu Seat Ateca doczeka się liftingu. Sprawdź, co się zmieni przy okazji modernizacji.

Seat Ateca trafił do sprzedaży w 2016 r. i do tej pory z linii montażowej w czeskich Kvasinach zjechało już ponad 300 tysięcy egzemplarzy tego modelu. To pierwszy SUV hiszpańskiego producenta, po nim swoją premierę miała mniejsza Arona oraz większe Tarraco. Ateca okazała się bardzo udanym autem – w naszych porównaniach dwukrotnie zakończyła rywalizację na podium (w 2018 roku oraz w 2019 roku).

W styczniowym artykule o nowościach Seata na rok 2020 pisaliśmy m.in. o planowanym liftingu tego kompaktowego SUV-a. Ten moment właśnie nadchodzi – za tydzień poznamy zmodernizowaną Atekę. Hiszpanie postanowili już dziś uchylić rąbka tajemnicy, publikując nagranie z odświeżonym modelem.

Z krótkiego filmiku dowiadujemy się, że napis „Ateca” przypomina teraz ten z Leona – zastosowano nową czcionkę, wyglądającą jak odręczne pismo. Zmiany objęły również tylne światła, które wyposażono w modne, dynamiczne kierunkowskazy. Nieco zaskakuje, że hiszpańscy styliści nie zdecydowali się na połączenie tylnych lamp pasem świetlnym, tak jak we wspomnianych Leonie i Tarraco.

Zgodnie z zapowiedziami Seata, Ateca po liftingu „łączy odświeżoną, przyciągającą wzrok sylwetkę samochodu z unowocześnionym wnętrzem, które odpowie na cyfrowe potrzeby podróżujących”. Postarano się także „o zapewnienie jeszcze wyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa jazdy, a także bardziej wydajnych jednostek napędowych”.

Prezentację odświeżonej Ateki zaplanowano na 15 czerwca. Wówczas dowiemy się, co dokładnie się zmieniło w tym modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji