Nowe wozy OSP

Park maszyn Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszynie i Gościeradowie właśnie powiększył się o nowe wozy bojowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że stworzyli je… sami strażacy. Ze śniegu!

Wiele placówek Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce do dzisiaj zmaga się z brakami podstawowych narzędzi do pracy lub eksploatowaniem przestarzałych samochodów pożarniczych. Składanie wniosków o dofinansowanie zakupu nowego sprzętu przynosi różne skutki, dlatego druhowie z dwóch polskich OSP – w Wyszynie (woj. wielkopolskie) i w Gościeradowie (woj. mazowieckie) postanowili wyposażyć się w nowy wóz bojowy na własną rękę. W tym celu… ulepili je ze śniegu!

Trzeba przyznać, że strażakom nie brakowało fantazji i samozaparcia. Obydwa pojazdy tylko niewiele odbiegają wymiarami od prawdziwych odpowiedników, można też do nich wejść! Nie zabrakło niezbędnego wyposażenia, obejmującego stosowne oświetlenie oraz dedykowany wąż pożarniczy.

Tym sposobem druhowie pół żartem, pół serio zwracają uwagę na potrzebę „odświeżenia” w swoich OSP sprzętu niezbędnego do efektywnego wykonywania ich pracy. Przy okazji zapewnili nie lada atrakcję dla okolicznych (i nie tylko) mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Pozostaje liczyć, że wraz ze zniknięciem, w drodze odwilży, tymczasowego taboru, w garażach staną wozy strażackie najnowszych generacji.

Zobacz również:

Wóz strażacki kontra Jumbo Jet – nietypowy wyścig na lotnisku

Co oznaczają symbole na pojazdach uprzywilejowanych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj