Na lotnisku w Los Angeles doszło do niecodziennego pojedynku. Wóz strażacki ścigał się ze startującym Boeingiem 747. Warto to zobaczyć.

W związku z pandemią koronawirusa ruch lotniczy jest ograniczony do niezbędnego minimum. Oznacza to, że na lotniskach jest pusto, a służby lotniskowe mają trochę więcej wolnego czasu. Strażacy z portu lotniczego w Los Angeles uznali, że to świetna okazja, by urządzić mały wyścig z samolotem.

W tym nietypowym starciu wzięli udział Rosenbauer Panther 6×6 oraz Boeing 747-8F w barwach linii Cargolux. Wóz strażacki marki Rosenbauer korzysta z silnika o mocy 750 KM, który pozwala mu na rozpędzenie się od 0 do 80 km/h poniżej 31 sekund. W zbiornikach zmieści do 14 000 litrów środka gaśniczego. Natomiast Boeing 747-8F to towarowa wersja Jumbo Jeta, której ładowność wynosi 140 ton.

Internetowi komentatorzy szybko zauważyli, że w momencie wyścigu obydwie maszyny nie były załadowane. Jak myślicie, kto wygra?

RACE YOU! ? LAX fire truck “racing” a Boeing 747-8F Cargolux Airlines on the quarter mile. Nice try, slick! ?Video: Jimmy Vu via instagram.com/speeebirdhd ??

Opublikowany przez Aeronews Czwartek, 16 kwietnia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here