Koreański producent ujawnił pierwsze szczegóły na temat Kii Niro 2. generacji. Sprawdź, co już wiadomo o nowej odsłonie tego crossovera.

Nowa Kia Niro zostanie oficjalnie zaprezentowana 25 listopada podczas targów Seul Mobility Show, jednak już dziś otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące tego modelu. Druga odsłona koreańskiego crossovera została zaprojektowana zgodnie z filozofią designu „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Ten język stylistyczny znamy już z innych modeli marki – elektrycznego EV6 oraz Sportage piątej generacji.

Design nowej Kii Niro jest zdecydowanie odważniejszy i nawiązuje do prototypowego Habaniro z 2019 roku. Uwagę zwraca oryginalna sygnatura świetlna. Przez całą szerokość przodu rozciąga się podświetlany pas, a światła do jazdy dziennej mają kształt… łabędzia z origami. Natomiast tylne światła są wygięte jak bumerang i zostały wysoko umieszczone, na równi z tylną szybą.

Kokpit w nowym Niro jest podobny do tego w Kii EV6 (kierownica wygląda identycznie), jednak w oczy rzuca się wyraźnie opadająca górna krawędź ekranu centralnego. Pod środkowymi nawiewami nie zabrakło również dwufunkcyjnego panelu, który będzie służyć do obsługi klimatyzacji i systemu multimedialnego. Identyczne rozwiązanie znamy już ze wspomnianego EV6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj