NowościAktualnościKobiecym Samochodem Roku 2023 został…

Kobiecym Samochodem Roku 2023 został…

Jury konkursu Women’s World Car of the Year wyłoniło Najlepszy Samochód Roku 2023. Dowiedz się więcej na temat tego plebiscytu.

Konkurs Women’s Car of the Year (Kobiecy Samochód Roku) został ustanowiony w 2009 roku, a w jego jury zasiadają obecnie 63 dziennikarki motoryzacyjne z 43 krajów i 5 kontynentów. W tegorocznej edycji plebiscytu brano pod uwagę modele wprowadzone na rynek między styczniem a grudniem 2022 roku. Kryterium oceny obejmowało takie aspekty, jak bezpieczeństwo, komfort czy relacja jakości do ceny.

W połowie lutego opublikowana została lista modeli wyróżnionych w poszczególnych kategoriach, a dziś – w Dzień Kobiet – ogłoszono zdobywcę tytułu Najlepszego Samochodu Roku 2023. Zwycięzcą plebiscytu została Kia Niro.

Warto dodać, że wcześniej jury WWCOTY przyznało koreańskiemu crossoverowi tytuł „najlepszego auta miejskiego”. Ponadto Kia Niro znalazła się w finałowej siódemce europejskiego konkursu Car Of The Year 2023, w którym ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Kobiecym Samochodzie Roku 2023, to zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi cennikami na naszej stronie:

Kia Niro – opis wersji i cennik

Kia Niro EV – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji