NowościAktualnościRuszyła produkcja nowej Kii Sportage. Kiedy poznamy cennik?

Ruszyła produkcja nowej Kii Sportage. Kiedy poznamy cennik?

W fabryce w Żylinie na Słowacji rozpoczęła się produkcja Kii Sportage piątej generacji. Dowiedz się więcej na temat nowej odsłony tego SUV-a.

W ubiegłym tygodniu pierwszy egzemplarz nowej Kii Sportage opuścił bramy fabryki w Żylinie na Słowacji. To już czwarte wcielenie tego popularnego SUV-a, które jest produkowane w tym miejscu. Od 2006 roku z taśmy montażowej w słowackim zakładzie zjechało ok. 2 milionów egzemplarzy Kii Sportage, w tym 104 500 sztuk modelu drugiej generacji, 797 500 sztuk trzeciej generacji i ponad 1 milion sztuk schodzącej, czwartej.

„Rozpoczęcie produkcji nowego Sportage już piątej generacji w zakładzie na Słowacji to dla nas kolejny kluczowy moment w tym wyjątkowo pracowitym i bardzo udanym jak do tej pory roku” – mówi Jason Jeong, Prezes Kia Europe. – „Cieszę się, że fabryka w Żylinie będzie kontynuować bogatą historię produkcji Sportage”.

Piąta generacja Kii Sportage została zaprojektowana specjalnie na rynki europejskie, a jej oficjalna premiera odbyła się na początku września. Nowy model będzie dostępny zarówno z jednostkami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, jak i w odmianach zelektryfikowanych. Nowość w gamie silnikowej stanowią klasyczna hybryda (HEV) oraz hybryda plug-in (PHEV). Ponadto w ofercie znajdziemy wersje przednionapędowe oraz wyposażone w napęd na cztery koła.

Cennik nowej Kii Sportage poznamy jeszcze w tym miesiącu. Producent przewiduje, że termin realizacji zamówień na modele produkowane w fabryce w Żylinie nie przekroczy 4 miesięcy.

Zobacz również:

Kia Sportage (2021) – opis wersji i cennik

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji