NowościAktualnościNastolatek gnał motocyklem prawie 150 km/h w terenie zabudowanym!

Nastolatek gnał motocyklem prawie 150 km/h w terenie zabudowanym!

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę. Jak się okazało, kierujący jednośladem pędził prawie 100 km/h więcej niż przewidują przepisy. Jednak nie to w całej sytuacji było najgorsze.

W miejscowości Żukowo Wawrzonki (gmina Raciąż) policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy kontrolowali kierujących pojazdami w obszarze zabudowanym. W trakcie służby mundurowi zauważyli jadący od strony Drobina motocykl. Pojazd zbliżał się bardzo szybko w ich kierunku. Pomiar prędkości wskazał aż 148 km/h, czyli o 98 km/h więcej niż stanowi dopuszczalna w obszarze zabudowanym prędkość.

Funkcjonariusze pojechali za motocyklistą i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kierującym jest 16-latek. Podczas interwencji ustalono, że nastolatek posiada tylko uprawnienia do kierowania m. in. motorowerami i „lekkimi” motocyklami. Policjanci zatrzymali dokumenty na 3 miesiące, a jednoślad został powierzony matce nastolatka, która przyjechała na miejsce.

W związku z tym, że młody adept jazdy motocyklem nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Warto pamiętać, że jazda bez uprawnień grozi mandatem w wysokości 500 zł, natomiast w przypadku posiadania niższej kategorii niż wymagana przepisami należy liczyć się z grzywną w wysokości 300 zł.

Zobacz również:

Aktualny taryfikator mandatów 2021

 

Źródło: Policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji