Kierująca starym Volkswagenem Passatem przekroczyła dozwoloną prędkość o blisko 60 km/h. Sprawdź, jaki mandat dostała i czy straciła prawo jazdy.

Jak sama nazwa wskazuje, trasy szybkiego ruchu służą do szybkiego przemieszczania się, jednak niektórzy kierowcy wydają się zapominać o ograniczeniach prędkości obowiązujących na tego typu drogach. Potwierdza to historia bohaterki naszego dzisiejszego artykułu.

Na drodze krajowej nr 61 w okolicy Grabowa policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującą Volkswagenem Passatem. Chwilę wcześniej 37-latka rozpędziła swojego niemieckiego sedana do 178 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Za popełnione wykroczenie kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Kierująca Passatem i tak może mówić o dużym szczęściu. Po pierwsze, jej szybka jazda nie doprowadziła do tragicznego zdarzenia (policja niezmiennie przypomina, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków). Po drugie, nadal nie została wprowadzona nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która zakłada utratę prawa jazdy za przekroczenie ograniczenia o 50 km/h w terenie niezabudowanym (obecnie taka kara obowiązuje tylko w obszarze zabudowanym).

Redakcja poleca:

Aktualny taryfikator mandatów 2021

Aktualny taryfikator punktów karnych 2021

1 KOMENTARZ

  1. STARYM – chyba każdy to zauważył, szyderę – taka B5 z 6 lat temu, nie jednemu jeszcze się śniła po nocach… a to, że auto stare, nie znaczy, będzie jeździło jak wschodnia konstrukcja z tych samych lat. Nie jestem fanem VW, ale akurat Paska B5 szanuję. To jest połykacz kilometrów i jak utrzymany w dobrym stanie, jedzie lepiej niż nie jeden młodszy kompakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj