Najlepsze kompakty 2020 roku. Ranking tygodnika Autocar

Najlepsze kompakty 2020 roku. Ranking tygodnika Autocar

Dziennikarze tygodnika Autocar wybrali 10 najlepszych samochodów kompaktowych mijającego roku. Sprawdź, które modele znalazły się na podium.

Pomimo trwającej mody na SUV-y i crossovery, to właśnie rodzinne hatchbacki przez wielu są uważane za najbardziej uniwersalne. Auta kompaktowe stanowią pewnego rodzaju „złoty środek” między ceną zakupu i kosztami utrzymania a tym, co otrzymujemy w zamian. Współczesne kompakty zapewniają przestronne wnętrze, pojemne bagażniki oraz nowoczesne wyposażenie, które ledwie parę lat temu było zarezerwowane wyłącznie dla Mercedesa klasy S.

Przekonajmy się, które auta wytypowała redakcja brytyjskiego tygodnika Autocar w tym roku. Dla porównania można także zerknąć na ubiegłoroczne zestawienie.

1. Volkswagen Golf

Najnowsze wcielenie kompaktowego Volkswagena potwierdza, że ten segment nie bez powodu jest nazywany „klasą Golfa”. Brytyjscy dziennikarze stwierdzili, że to „naprawdę imponujące auto”, które w tym gronie jest także najbardziej wszechstronnym.

Volkswagen Golf (2020)

2. Ford Focus

Zwycięzca z zeszłego roku tym razem musiał uznać wyższość rywala z Wolfsburga. Focus zyskał uznanie redakcji tygodnika Autocar za sprawą świetnych właściwości jezdnych. Zdaniem Brytyjczyków to najlepiej prowadzący się samochód w tej klasie.

Ford Focus (2020)

3. Seat Leon

Nowy Leon jest zbudowany z tych samych „klocków” co ósma odsłona Golfa. Mimo to hiszpański kompakt zachował własny styl, tak jak poprzednie generacje modelu. Zdaniem redaktorów Autocara w porównaniu z Volkswagenem i Skodą, Seat jest bardziej „rozrywkowy”, a pod względem frajdy z jazdy niewiele mu brakuje do Focusa.

Seat Leon (2020)

4. BMW serii 1

BMW serii 1 (2020)

5. Mazda 3

Mazda 3 (2020)

6. Skoda Octavia

Skoda Octavia (2020)

7. Kia Ceed

Kia Ceed (2020)

8. Honda Civic

Honda Civic (2020)

9. Mercedes klasy A

Mercedes klasy A (2020)

10. Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback (2020)

Źródło: Autocar

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji