Hennessey Venom F5 dołącza do rywalizacji z Bugatti Chiron i SSC Tuatara. Może zostać nowym najszybszym autem świata. Dowiedz się więcej na jego temat.

Hennessey Performance (w skrócie HPE) to amerykańska firma, która od 1991 r. specjalizuje się w tuningu samochodów, głównie modeli produkowanych w USA. Od niedawna Amerykanie próbują swoich sił także w tworzeniu autorskich konstrukcji. Po bazującym na podwoziu Lotusa modelu Venom GT przyszła kolej na premierę kolejnego, jeszcze szybszego auta.

Hennessey Venom F5 jest dwumiejscowym hiperautem, napędzanym przez umieszczony centralnie 6,6-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 1817 KM i momencie obrotowym wynoszącym 1617 Nm. Nadwozie to monokok z włókna węglowego, z tego samego materiału wykonano także m.in. elementy poszycia karoserii i kubełkowe fotele. Dzięki temu gotowy do jazdy Venom F5 waży jedynie 1360 kg.

Połączenie ogromnej mocy z niską wagą może oznaczać tylko jedno – piorunujące osiągi. Hennessey Venom F5 przyspiesza od 0 do 100km/h w 2,6 s, do 200 km/h – w 4,7 s, do 300 km/h – w 8,4 s, a do 400 km/h – w 15,5 s. Według zapowiedzi prędkość maksymalna tego hiperauta będzie przekraczać 500 km/h. Producent zdradził, że przełożenie 7. biegu teoretycznie pozwala rozpędzić się aż do 534 km/h.

Jak łatwo się domyślić, ta „zabawka” nie będzie tania. Venom F5 kosztuje 2,1 miliona dolarów (ok. 7,6 miliona zł), a jego produkcja jest ściśle limitowana – powstaną tylko 24 sztuki. Jeśli chcecie obejrzeć ten wyjątkowy hipersamochód z bliska, to polecamy poniższe nagranie, przygotowane przez redakcję Top Gear:

Redakcja poleca:

Najszybsze samochody z każdej dekady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj