Hennessey Venom F5 dołącza do rywalizacji z Bugatti Chiron i SSC Tuatara. Może zostać nowym najszybszym autem świata. Dowiedz się więcej na jego temat.

Hennessey Performance (w skrócie HPE) to amerykańska firma, która od 1991 r. specjalizuje się w tuningu samochodów, głównie modeli produkowanych w USA. Od niedawna Amerykanie próbują swoich sił także w tworzeniu autorskich konstrukcji. Po bazującym na podwoziu Lotusa modelu Venom GT przyszła kolej na premierę kolejnego, jeszcze szybszego auta.

Czytaj takze Toyota Yaris, Renaul Clio, Honda Jazz

Hennessey Venom F5 jest dwumiejscowym hiperautem, napędzanym przez umieszczony centralnie 6,6-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 1817 KM i momencie obrotowym wynoszącym 1617 Nm. Nadwozie to monokok z włókna węglowego, z tego samego materiału wykonano także m.in. elementy poszycia karoserii i kubełkowe fotele. Dzięki temu gotowy do jazdy Venom F5 waży jedynie 1360 kg.

Połączenie ogromnej mocy z niską wagą może oznaczać tylko jedno – piorunujące osiągi. Hennessey Venom F5 przyspiesza od 0 do 100km/h w 2,6 s, do 200 km/h – w 4,7 s, do 300 km/h – w 8,4 s, a do 400 km/h – w 15,5 s. Według zapowiedzi prędkość maksymalna tego hiperauta będzie przekraczać 500 km/h. Producent zdradził, że przełożenie 7. biegu teoretycznie pozwala rozpędzić się aż do 534 km/h.

Jak łatwo się domyślić, ta „zabawka” nie będzie tania. Venom F5 kosztuje 2,1 miliona dolarów (ok. 7,6 miliona zł), a jego produkcja jest ściśle limitowana – powstaną tylko 24 sztuki. Jeśli chcecie obejrzeć ten wyjątkowy hipersamochód z bliska, to polecamy poniższe nagranie, przygotowane przez redakcję Top Gear:

Redakcja poleca:

Najszybsze samochody z każdej dekady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here