Hennessey Venom F5 - test Carwow

Hennessey Venom F5 aspiruje do tytułu najszybszego auta na świecie. Zachęcamy do obejrzenia szczegółowego recenzji tego hipersamochodu.

Hennessey Venom F5 został oficjalnie zaprezentowany w grudniu 2020 roku. To amerykańskie hiperauto jest dziełem firmy Hennessey Performance, która od początku lat 90. ubiegłego wieku specjalizuje się w tuningu samochodów (głównie produkowanych w USA), a w 2010 roku przedstawiła swój pierwszy własny model – Venom GT (bazujący na Lotusie Elise i wyposażony w silnik V8 z Corvette).

Opisywany Hennessey Venom F5 ma nadwozie typu monocoque wykonane z włókna węglowego. Za kubełkowymi fotelami z tego samego materiału drzemie 6,6-litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami, który generuje aż 1817 KM i 1617 Nm. Cała ta moc jest kierowana wyłącznie na tylne koła, w czym pośredniczy 7-stopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów.

Taka konfiguracja może oznaczać tylko jedno – niewyobrażalne wręcz osiągi. Hennessey Venom F5 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,6 s, do 200 km/h – w 4,7 s, do 300 km/h – w 8,4 s, a do 400 km/h – w 15,5 s. Co więcej, twórcy zapowiadają, że prędkość maksymalna tego auta przekroczy 500 km/h.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym hipersamochodzie, to polecamy test przygotowany przez Mata Watsona z Carwow:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj