NowościRozrywkaNajciekawsze aukcje motoryzacyjne na WOŚP 2024

Najciekawsze aukcje motoryzacyjne na WOŚP 2024

Już w tę niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji przygotowaliśmy subiektywny przegląd najciekawszych aukcji WOŚP związanych z motoryzacją.

Nadchodzi 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano na niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Jej celem jest zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce funkcjonują łącznie 64 takie jednostki.

Na platformie Allegro można znaleźć ponad 156 tysięcy aukcji, z których dochód zostanie w całości przekazany na rzecz 32. Finału WOŚP. Spośród tej ogromnej liczby ofert wytypowaliśmy naszym zdaniem najciekawsze licytacje związane z motoryzacją.

Fiat Seicento – koniec licytacji 8 lutego 2024 r.

Opisany jako „samochód po przejściach” Fiat Seicento to dokładnie ten sam egzemplarz, który w 2017 roku uczestniczył w kolizji drogowej z kolumną rządową wiozącą ówczesną premier Beatę Szydło. Auto zostało odbudowane i zmodyfikowane pod okiem Przemysława Szafrańskiego z kanału MotoSynteza.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Audi GT Coupe – koniec licytacji 31 stycznia 2024 r.

Porsche Inter Auto Polska przekazało na licytację Audi GT Coupe z 1983 roku. Ten ponad 40-letni samochód przeszedł kompleksową renowację i został przywrócony do stanu fabrycznego – wszystkie elementy są oryginalne i zgodne ze specyfikacją auta.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mercedes W201 – koniec licytacji 30 stycznia 2024 r.

Ten Mercedes W201 to prawdziwa legenda YouTube’a – został zbudowany przez M4K Garage i był nagrodą w konkursie dla widzów kanału Miłośnicy 4 kółek. Po kilku latach jego twórcy odkupili go od zwycięzcy, przeprowadzili wszystkie niezbędne naprawy i wystawili na aukcji na rzecz WOŚP.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fiat 126p – koniec licytacji 9 lutego 2024 r.

Miłośnicy aut polskiej produkcji mogą wylicytować Fiata 126p z 1999 roku, który jest oferowany przez stację demontażu pojazdów Kapral-Car. W ciągu ćwierć wieku Maluch ten przejechał niecałe 100 tysięcy kilometrów, a w ostatnim czasie na jego masce pojawił się autograf samego Jurka Owsiaka.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Drzwi z Fiata 126p – koniec licytacji 8 lutego 2024 r.

Jeśli ktoś nie jest zainteresowany całym Fiatem 126p, to może sobie kupić tylko jego część, a konkretnie – drzwi. I to nie byle jakie, bowiem pochodzące z auta, którym Kajetan Kajetanowicz uczestniczył w Wielkiej Wyprawie Maluchów i w ubiegłorocznej Barbórce.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przejażdżka Fiatem 126p – koniec licytacji 31 stycznia 2024 r.

Kolejna aukcja związana z kultowym Małym Fiatem dotyczy przejażdżki 30-letnim egzemplarzem po terenie i otoczeniu Kampusu Oliwa Uniwersytetu Gdańskiego. Samochód jest pamiątką rodzinną geografa, który pracuje w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wycieczka Moskwiczem 412 – koniec licytacji 4 lutego 2024 r.

Nie lada gratką dla fanów klasycznej motoryzacji i wycieczek krajoznawczych jest możliwość wylicytowania wyjazdu do Ojcowa, na który zwycięzcę aukcji zabierze osobiście Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata. W programie m.in. przejażdżka zabytkowym Moskwiczem 412 z 1970 roku oraz wspólny obiad.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przejażdżka zabytkową polewaczką oraz zabytkową śmieciarką – koniec licytacji 7 lutego 2024 r.

Podobnie jak w poprzednich latach firma BYŚ oferuje przejażdżki swoimi zabytkowymi pojazdami. Do wylicytowania jest zwiedzanie Warszawy polewaczką Skoda 706 RTH z rocznika 1974 albo śmieciarką Skoda 706 RTK z rocznika 1981. Uwaga! Ta druga aukcja kończy się dzień wcześniej, 6 lutego.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przejażdżka 1817-konnym Hennessey Venom F5 – koniec licytacji 9 lutego 2024 r.

Osoby, które zamiast zabytkowych aut wolą współczesne supersamochody, mogą wziąć udział w licytacji przejażdżki unikatowym Hennessey Venom F5. Produkcja tego modelu jest ograniczona do zaledwie 24 sztuk, z czego w Europie są tylko dwie – jedna w Polsce i druga w Wielkiej Brytanii. Warto dodać, że u tego samego sprzedawcy można wylicytować także przejażdżkę Ferrari F40 oraz przejażdżkę Ferrari Testarossa.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Motocykl żużlowy Bartosza Zmarzlika – koniec licytacji 29 stycznia 2024 r.

Czy są tutaj jacyś kibice żużla? Jeśli tak, to ta aukcja powinna ich szczególnie zainteresować. Bartosz Zmarzlik, czterokrotny zwycięzca Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, przekazał na aukcję WOŚP swój motocykl, którym ścigał się podczas finałowych zawodów cyklu FIM Speedway Grand Prix 30 września 2023 roku na Motoarenie w Toruniu.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Motocykl z wózkiem bocznym K-750 – koniec licytacji 7 lutego 2024 r.

Przedmiotem ostatniej aukcji, o której chcieliśmy wspomnieć, jest zabytkowy motocykl z koszem K-750 z 1966 roku. Ta radziecka maszyna została zakupiona i kompleksowo odrestaurowana przez grupę SączBikers z Nowego Sącza.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji