Ludzie z amerykańskiej firmy Hennessey postanowili sprawdzić, jak szybko pojadą Audi RS 6 oraz Porsche 911 Turbo S z choinkami na dachu. Musisz to zobaczyć!

Już jutro Wigilia, a niektórzy dopiero zaczynają gorączkowe przygotowania do świąt, o czym najlepiej świadczą pełne parkingi przy galeriach handlowych i kolejki przy stoiskach z choinkami. Amerykanie z firmy Hennessey (twórcy m.in. hipersamochodu Venom F5) postanowili przekonać się, czy można „trochę” skrócić czas dostawy świątecznego drzewka do domu – i to nie pierwszy już raz, dodajmy.

Dwa lata temu 1000-konny Jeep Grand Cherokee Trackhawk z choinką na dachu rozpędził się do 289,6 km/h. Kilka dni temu próbowano pobić ten rekord przy pomocy 750-konnego Porsche 911 Turbo S – prywatnego auta Johna Hennesseya, założyciela firmy. Niestety, niemieckie coupe osiągnęło „tylko” 282 km/h (bez drzewka na dachu – 332 km/h).

Ludzie z Hennessey Performance tak łatwo się nie poddają, dlatego teraz sprawdzili możliwości podkręconego do 800 KM Audi RS 6, należącego do żony właściciela firmy. Efekt? Sportowe kombi po kuracji wzmacniającej rozpędziło się do 295 km/h, pokonując tym samym rekord ustanowiony przed dwoma laty. Dodajmy, że bez choinki na dachu RS 6 osiągnęło 330 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here