NowościAktualnościAudi e-tron z nową aktualizacją. Zyska większy zasięg

Audi e-tron z nową aktualizacją. Zyska większy zasięg

Niemiecki producent przygotował aktualizację zwiększającą zasięg elektrycznego Audi e-tron 55 quattro. Dowiedz się więcej na ten temat.

Audi e-tron dołączyło do oferty producenta z Ingolstadt na początku 2019 roku. Niecały rok później zaprezentowano wersję Sportback i przy okazji wprowadzono zmiany w układzie napędowym, dzięki którym zwiększył się zasięg tego elektrycznego SUV-a. W efekcie aktualnie produkowane Audi e-tron 55 quattro może przejechać na jednym ładowaniu do 441 km (WLTP).

Ogłoszona niedawno aktualizacja jest przeznaczona dla egzemplarzy, które zostały wyprodukowane w okresie od września 2018 roku do końca listopada 2019 roku, czyli przed wspomnianą wyżej modernizacją. Nowe oprogramowanie jest dostępne dla łącznie 34 000 aut.

Aktualizacja umożliwia zwiększenie pojemności użytkowej akumulatora wysokonapięciowego do 86 kWh, co z kolei pozwala wydłużyć zasięg samochodu nawet o 20 km. Zoptymalizowane zostaje również działanie przedniego silnika elektrycznego, który włącza się i zaczyna napędzać auto dopiero wtedy, gdy potrzebna jest większa moc. Podczas spokojnej jazdy za napęd odpowiada jedynie silnik zamontowany przy tylnej osi. Ponadto zmodernizowane oprogramowanie usprawnia pracę systemu chłodzenia, co dodatkowo obniża zużycie energii.

Opisywana aktualizacja jest w pełni darmowa. W celu instalacji nowego oprogramowania należy odwiedzić dowolny autoryzowany serwis Audi na terenie całej Polski.

Zobacz również:

Audi e-tron 55 quattro – nasz test

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji