Z Bazooki do Golfa

Czy szyba auta jest łatwa do zbicia? Po wpadce Tesli Cybertruck można mieć co do tego wątpliwości, ale rzeczywistość nie wygląda tak źle. Boczne tafle szkła są naprawdę solidne – wytrzymują nawet ostrzał z gazowej bazooki.

Prowadzone na żywo prezentacje są obarczone dużym ryzykiem wpadki. Premiera technologii plug and play w Windowsie 98 zakończyła się wyświetleniem kompromitującego „niebieskiego ekranu”. Volvo nie wyszło przedstawienie z systemem automatycznego hamowania przed przeszkodami. Podczas wielu motoryzacyjnych premier klamki lub inne części prototypów zostawały w rękach dziennikarzy. Elon Musk chciał udowodnić, jak solidne są szyby Tesli Cybertruck – nie wytrzymały jednak kontaktu z rzuconą stalową kulą, a co dopiero uderzenia łomem lub inną improwizowaną bronią.

NASZ SKLEP

Wpadka Tesli stała się zapalnikiem do zasypania sieci tysiącami memów oraz… eksperymentów. Wiele osób zadało sobie bowiem pytanie, czy szyby aut rzeczywiście są podatne na uszkodzenia.

Na kanale CarHax w serwisie Youtube pojawiły się eksperymenty, w których próbowano uszkodzić szyby Volkswagena Golfa IV. Na pierwszy ogień poszła słynna stalowa kula. Rzucona ręką nie dokonała szkód – o tym, że prowadzący eksperyment nie dali szklanej tafli taryfy ulgowej świadczy wgniecenie w karoserii, które pojawiło się po nieudanym rzucie. W ruch poszedł też młotek – bez efektów.

Redakcja poleca: Szybciej, ale wolniej. Jak prędkość wpływa na zasięg samochodu elektrycznego?

Ostateczny cios postanowiono zadać bazooką zasilaną sprężonym powietrzem. To niepozorne urządzenie jest w stanie wyrzucać przedmioty z ogromną siłą, co potwierdził ziemniak, który dosłownie rozprysnął się na szybie Golfa. Bocznej szyby nie była też w stanie zbić pełna puszka z napojem. Szkło udało się rozbić dopiero wystrzeloną z bazooki kulą ze stali. Wszystko to stawia Teslę Cybertruck w bardzo złym świetle.

Zdjęcie i film: Youtube/CarHax

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj