Niedawno minęły 4 lata od momentu, gdy Elon Musk wystrzelił swoją Teslę Roadster w kosmos. Sprawdźcie, gdzie dokładnie teraz się znajduje i jaką drogę już przebyła.

6 lutego 2018 roku miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie – Elon Musk wysłał w kosmos prawdziwy samochód. Tesla Roadster została umieszczona na pokładzie rakiety Falcon Heavy, a za jej kierownicą „posadzono” manekina w stroju astronauty, nazwanego Starman. Natomiast z głośników (do momentu wyczerpania baterii) rozbrzmiewała piosenka Space Oddity Davida Bowie. Amerykański miliarder w ten sposób niejako połączył działalność swoich dwóch firm – Tesli, produkującej auta elektryczne, oraz SpaceX, zajmującej się budową rakiet i statków kosmicznych, a także komercyjnymi lotami w kosmos.

Co zrozumiałe, opisywane wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie na całym świecie, a niejaki Ben Pearson założył z tej okazji stronę WhereIsRoadster.com, dzięki której możemy sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się „kosmiczna” Tesla. Stworzony przez Pearsona program korzysta z danych systemu JPL Horizons należącego do NASA. Statystyki dotyczące tego nietypowego lotu są naprawdę interesujące.

W momencie publikacji tego tekstu, Starman przebywa w kosmosie już od 4 lat i 7 dni. W tym czasie Tesla Roadster „przejechała” ok. 3,2 miliarda km, a obecnie znajduje się prawie 378 milionów km od Ziemi i oddala się do naszej planety z prędkością ok. 2900 km/h.

Zdjęcie główne: SpaceX (Flickr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj