NowościPremieryNowe Renault Grand Kangoo (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowe Renault Grand Kangoo (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Francuski kombivan doczekał się właśnie wersji z wydłużonym rozstawem osi, która może zabrać na pokład do 7 osób. Dowiedz się więcej na temat nowego Renault Grand Kangoo.

Blisko trzy lata po premierze Renault Kangoo 3. generacji, podczas trwającego salonu samochodowego IAA Mobility 2023 w Monachium, Francuzi zaprezentowali przedłużoną wersję swojego przebojowego kombivana. Przedstawiony dziś model został wyposażony w trzy rzędy siedzeń i oferuje pojemny bagażnik. Przekonajmy się, czym jeszcze charakteryzuje się nowe Renault Grand Kangoo.

Renault Grand Kangoo (2023)

Nowe Renault Grand Kangoo widziane z przodu lub z tyłu wygląda dokładnie tak samo, jak standardowy model. Różnice dostrzeżemy dopiero, gdy zobaczymy ten samochód z profilu. Francuski producent nie zdradził konkretnych wymiarów, ale na pierwszy rzut oka widać, że zwiększona została odległość między osiami, a wraz z nią wydłużono tylne drzwi przesuwne, których szerokość wynosi teraz 83 cm (o 18 cm więcej niż w „zwykłym” Kangoo).

Renault Grand Kangoo (2023)

Otwierające się niemal pod kątem prostym drzwi z przodu oraz szersze drzwi przesuwne z tyłu ułatwiają wsiadanie i wysiadanie, a także montaż fotelików dziecięcych. Przednia część kabiny jest identyczna, jak w krótkim Kangoo. Pierwsze zmiany czekają za to już w 2. rzędzie siedzeń – zamiast zamontowanej na stałe kanapy znajdziemy tutaj trzy pełnowymiarowe fotele z możliwością niezależnego przesuwania, składania i wyjmowania. W ostatnim rzędzie również przewidziano dwa pełnowymiarowe fotele z regulacją. Ponadto, jak na samochód rodzinny przystało, wszystkie miejsca w 2. i 3. rzędzie posiadają system Isofix.

Na wydłużeniu nadwozia zyskał także bagażnik, który w konfiguracji 7-miejscowej zapewnia 500 litrów pojemności. Po złożeniu tylnych siedzeń oraz fotela pasażera z przodu objętość przestrzeni bagażowej rośnie do 3750 l, a długość ładunkowa wynosi wówczas aż 3,11 m. Ponadto w kabinie wygospodarowano miejsce na liczne schowki, które łącznie mają ponad 58 l pojemności.

Gama silnikowa wersji przedłużonej została nieco okrojona względem standardowego Kangoo, ale nadal zapewnia wybór jednego z trzech rodzajów napędu – benzynowego, wysokoprężnego lub elektrycznego. Tak prezentuje się paleta jednostek napędowych w nowym Renault Grand Kangoo:

  • 1.3 TCe (130 KM, 240 Nm) z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową EDC,
  • 1.5 Blue dCi (95 KM, 260 Nm) z 6-biegową skrzynią manualną,
  • EV45 (120 KM, 245 Nm) z akumulatorem o pojemności 45 kWh netto.

Renault Grand Kangoo (2023)

Producent zapowiedział, że dealerzy zaczną przyjmować zamówienia na ten model pod koniec tego roku. Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone do klientów na początku 2024 roku.

Zachęcamy także do przeczytania:

Renault Kangoo 1.5 Blue dCi EDC Techno – nasz test

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji