Elektryczna AC Cobra

Cobra z silnikiem V8 jest jedną z najbardziej wyrazistych ikon motoryzacji. Firma AC Cars uznała, że zgodnie z aktualnymi trendami należy się jej elektryfikacja.

AC Cobra ujrzała światło dzienne w 1961 roku. W chwili debiutu auto przyspieszające do „setki” w niecałe 6 sekund i zdolne do przekroczenia 230 km/h sprawiało wrażenie przybysza z innej galaktyki.

AC Cobra ElektrycznaTeraz AC Cars postanowiło ponownie zszokować świat motoryzacji – Brytyjczycy właśnie zaprezentowali model AC Cobra Series 4–electric. Zapewniają, że będzie to jedna z najsprawniej jeżdżących odmian Cobry w historii. Wszystko za sprawą napędu dostarczonego przez Falcon Electric. Składa się on z akumulatora o pojemności 54 kWh oraz silnika rozwijającego 626 KM i 1000 Nm. Dzięki niemu lekka Cobra osiągnie „setkę” po zaledwie 3,8 s od startu. Jedno ładowanie ma pozwolić na pokonanie do 320 km.

Redakcja poleca: Jak temperatura wpływa na zasięg auta elektrycznego? Test Tesli Model 3

AC Cars zaczęło już przyjmowanie zamówień. Pierwsze auta mają zostać przekazane klientom latem 2021 roku. Zainteresowani muszą przygotować równowartość… 823 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj