TechnologiaKoniec popularnej serii gier! Czy dołączy do niej druga?

Koniec popularnej serii gier! Czy dołączy do niej druga?

Electronic Arts właśnie ogłosiło, że rozwiązuje zespół odpowiedzialny za prace nad czwartą częścią popularnej gry samochodowej. Podobna sytuacja najprawdopodobniej czeka także jeszcze jeden tytuł.

Studio Slightly Mad od wielu lat znane jest miłośnikom gier samochodowych. To ta ekipa stworzyła w 2009 roku Need for Speed: Shift i Shift 2. Później, po rozstaniu z Electronic Arts rozpoczęła tworzenie serii Project CARS.

Obecnie, po zmianach właścicielski, studio ponownie trafiło pod skrzydła amerykańskiej korporacji. I właśnie się dowiedzieliśmy, że Electronic Arts planuje zmiany w swoim portfolio gier samochodowych. Pierwszą z planowanych zmian będzie rozwiązanie ekipy Slightly Mad i tym samym wstrzymanie pracy nad następcą Project CARS 3.

Jednocześnie, pojawiły się plotki, że podobna sytuacja czeka ekipę odpowiedzialną za serię gier DIRT. Gra ta powstawała w firmie Codemasters, którą to jakiś czas temu kupiło Electronic Arts. Z docierających do nas informacji wynika, że ekipa pracująca nad DIRT Rally 3 została przekierowana do innych zadań.

Naszym zdaniem:

O ile dwie pierwsze edycje Project CARS były bardzo udanymi grami, o tyle Project CARS 3 nie bawił już tak bardzo i wyniki jego sprzedaży nie były zbyt wysokie. Szkoda serii z dobrym potencjałem, zwłaszcza że gier traktujących o wyścigach samochodów GT jest coraz mniej. Pamiętajmy jednak, ze EA także ma markę GRID, traktującą o podobnych wyścigach, także raczej zręcznościową.

W przypadku DIRT sytuacja wydaje się nieco odmienna. EA kupiło licencję na gry oparte na realiach WRC i należy się spodziewać, że trzecia część DIRT Rally zostanie wydana pod zmienionym tytułem jako kolejna gra WRC. Trudno też oczekiwać, by jedna firma wydawała jednocześnie dwie rywalizujące ze sobą gry rajdowe. Wydaje się więc, że zamknięcie serii DIRT Rally było rozsądną i przemyślaną decyzją. Czy podobny los spotka zręcznościową gałąź serii, taką jak DIRT 5? Tego nie wiemy…

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji