PoradyPoradyOtwór przy kanapie auta. Mało kto wie, do czego służy, a jest...

Otwór przy kanapie auta. Mało kto wie, do czego służy, a jest bardzo pomocny!

Wiele aut na sąsiadującym z kanapą elemencie tapicerki ma niewielkie szczeliny. Warto wiedzieć, do czego służą, bo ułatwiają życie, a czasem zwiększają także komfort jazdy.

Składane oparcie kanapy istotnie zwiększa funkcjonalność samochodu, więc nie powinno dziwić, że jest elementem wyposażenia większości aut. Operację składania oparcia mogą utrudnić pasy bezpieczeństwa. Zdarza się, że składane oparcie ciągnie za sobą pas. W efekcie dostęp do przestrzeni bagażowej przez tylne drzwi może być utrudnione.

Otwor do mocowania pasaAby ułatwić życie kierowcom, producenci wielu modeli samochodów zaprojektowali szczeliny lub klipsy, w które można wcisnąć klamrę pasa lub pod który wsunąć taśmę pasa. Zwykle znajdują się one w tapicerce tylnego słupka dachu, w połowie wysokości otworu drzwiowego.

Warto wiedzieć: Mała kratka na desce rozdzielczej. Nie wolno jej zakrywać. Wiesz dlaczego?

W samochodach, w których położenie klamry nieużywanego pasa z powodu niedopatrzenia konstrukcyjnego znajduje się na wysokości twardego elementu tapicerki – co podczas jazdy po nierównościach może generować hałas, spowodowany stukaniem pasa o plastik – warto spróbować wcisnąć pas w otwór mocujący, gdy jeździmy bez pasażerów w drugim rzędzie. Może to zmniejszyć ilość nieprzyjemnych dźwięków. Oczywiście na czas jazdy z pasażerami pas musi być wyjęty z uchwytu i używany.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji