NowościRozrywkaMoto-choinka, czyli Nissan Leaf w świątecznej odsłonie

Moto-choinka, czyli Nissan Leaf w świątecznej odsłonie

Nissan przygotował w tym roku wyjątkową choinkę. Przy okazji japoński producent pochwalił się funkcją odzyskiwania energii w modelu Leaf.

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia, Nissan ozdobił Leafa świątecznymi dekoracjami. Na nadwoziu auta znalazły się tysiące lampek, a na dachu – trzy choinki i świecąca figura renifera. To wszystko, żeby pokazać możliwości tego elektrycznego samochodu.

leaf-choinka (2)

Nissan Leaf jest wyposażony w dwie funkcje umożliwiające odzyskiwanie energii. Pierwszą z nich jest e-Pedal, który pozwala kierowcy przyspieszać oraz zwalniać bez konieczności używania hamulca, korzystając z systemu rekuperacji. Z kolei po włączeniu trybu B, układ odzyskiwania energii działa także przy naciśnięciu pedału hamulca.

Przejeżdżając rocznie 11 000 mil (ok. 18 000 km), typowy kierowca Leafa jest w stanie odzyskać 744 kWh energii dzięki funkcji rekuperacji. Ta wartość to aż 20% rocznego zapotrzebowania na prąd przez statystyczne gospodarstwo domowe. Japoński producent wyliczył, że wystarczyłoby to do zasilenia:

  • 266 choinek z 700 lampkami każda przez 1 godzinę,
  • 297 piekarników przez 1 godzinę,
  • 744 telewizorów przez 5 godzin,
  • 10 783 domów ozdobionych 1000 LED-owych lampek przez 5 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji