W Szwajcarii doszło do poważnego wypadku z udziałem m.in. Bugatti Chiron i Porsche 911 Cabriolet. Straty wyceniono na ponad 15 milionów zł.

Do opisywanego wypadku doszło na drodze na przełęczy Gottharda w Szwajcarii. To malownicza, górska trasa pełna wymagających zakrętów, czym przyciąga do siebie fanów motoryzacji. Jednak tym razem kierujący dali się za bardzo ponieść fantazji. Na całe szczęście nikt nie zginął.

W środowe popołudnie wspomnianą drogą poruszała się kolumna kilku aut, na czele której jechał kamper. Za nim podążali Mercedes klasy C, Porsche 911 Cabriolet i Bugatti Chiron. Kierowcy tych samochodów prawdopodobnie byli już trochę zniecierpliwieni powolną jazdą „domu na kółkach”, dlatego Bugatti jako pierwsze rozpoczęło manewr wyprzedzania.

To samo postanowił zrobić kierujący Porsche i wyjechał wprost pod koła 1500-konnego hiperauta. Jadący szybciej Chiron uderzył w tył 911, które z kolei wpadło na Mercedesa. Kierowcy Bugatti udało się wrócić na właściwy pas ruchu, ale nie wyhamował i zderzył się z kamperem.

€3.5M Bugatti Chiron and Porsche 911 Crash in Switzerland. ??? Three cars were in a group following a camper….

Opublikowany przez Rainier Johnson Supercars Czwartek, 13 sierpnia 2020

W wyniku tego zdarzenia ucierpiała osoba podróżująca Mercedesem i została przetransportowana do szpitala. Z kolei łączne uszkodzenia wszystkich pojazdów wyceniono na 3,7 miliona franków szwajcarskich, czyli ponad 15 milionów zł.

Źródło: 20min.ch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj