Do tej pory korzystanie z ładowarek na Niebieskim Szlaku było darmowe. Od poniedziałku 27 stycznia za ładowanie auta elektrycznego będzie trzeba zapłacić.

Niebieski Szlak to nazwa sieci punktów ładowania zlokalizowanych na stacjach Lotos. Obecnie funkcjonuje 12 stacji ładowania przy trasie Warszawa-Trójmiasto (autostrada A1). Do 2022 roku ma powstać jeszcze 130 takich punktów wzdłuż korytarzy TEN-T (Transeuropejskiej Sieci Transportowej), poza miastami.

Udostępnione urządzenia pozwalają na szybkie ładowanie z mocą do 150 kWh i zostały wyposażone w 4 złącza, które umożliwiają „tankowanie” niemal wszystkich modeli samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Dotychczas korzystanie z ładowarek na Niebieskim Szlaku było bezpłatne, jednak wkrótce to się zmieni.

Grupa Lotos poinformowała, że kończy już okres testowy tego rozwiązania, dlatego od poniedziałku 27 stycznia zacznie obowiązywać opłata w wysokości 24 zł za ładowanie auta elektrycznego. Wprowadzona stawka ma charakter stały i jest niezależna od czasu korzystania z ładowarki oraz ilości pobranej energii.

A ile kosztuje ładowanie „elektryka” u innych operatorów? Sprawdź:

Opłaty za korzystanie z ładowarek Ionity i GreenWay 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here