Niemcy słyną z autostrad bez limitów prędkości. Ostatnio Zieloni wnioskowali o wprowadzenie ograniczenia do 130 km/h na wszystkich odcinkach. Sprawdź, jaką decyzję podjął niemiecki parlament.

Choć w ostatnich latach na niemieckich autostradach zaczęły pojawiać się ograniczenia prędkości, to jednak nadal sporo jest odcinków, którymi można jechać bez limitów. Politycy Partii Zielonych chcieli, aby od 1 stycznia przyszłego roku na wszystkich autostradach w Niemczech zaczęło obowiązywać ograniczenie do 130 km/h. Ich zdaniem pozytywnie wpłynęłoby to na środowisko, płynność ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niemiecki minister transportu Andreas Scheuer stwierdził, że poparcie dla takiego wniosku „przeczy zdrowemu rozsądkowi”.

Deputowani do Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) w większości opowiedzieli się przeciwko temu projektowi. Wniosek został odrzucony 498 głosami, za opowiedziało się 126 osób, a 7 się wstrzymało. Wyjątkowo jednomyślni byli deputowani koalicji rządowej CDU-CSU-SPD oraz opozycji z Alternatywy dla Niemiec (AfD) i Wolnej Partii Demokratycznej (FPD).

Dowiedz się więcej o niemieckich autostradach

6 KOMENTARZE

  1. Nie ma nic gorszego od.ograniczania,narzucania.Na pewno spadnie emisja zanieczyszczen.Tak jak mniejsze pojemnosci z turbo sa bardziej ekologiczne.Debilizm.

  2. Noo to robmy 3 biegowe auta….
    U nas predkosc zabija a u nich to niedorzecznosc. Wiec moze uczmy sie od nich bo maja to sprawdzone. Zamiast pitolic o predkosci… To moze przyjrzyjmy sie infrastrukturze i sposobie szkolenia kierowcow.

    • U nas żadne szkolenia są nie potrzebne. Każdy Polak to geniusz (gieniusz) autostradowy, natomiast w mieście nijak nie idzie. Ja też myślę, że po co ograniczać. Niech się wytłuką głupki, to może coś się zmieni. Najgorsze jest to, że te cymbały zagrażają normalnym ludziom. A tak nawiasem, w N już większość odcinków ma ograniczenia prędkości, więc o czym mówimy. U nas też są ograniczenia, tylko nikt ich nie przestrzega. Taki kraj, ktoś powiedział, że dziki.

  3. Noo to robmy 3 biegowe auta….
    U nas predkosc zabija a u nich to niedorzecznosc. Wiec moze uczmy sie od nich bo maja to sprawdzone. Zamiast pitolic o predkosci… To moze przyjrzyjmy sie infrastrukturze i sposobie szkolenia kierowcow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj