NowościAktualnościKoniec autostrad bez ograniczeń prędkości?

Koniec autostrad bez ograniczeń prędkości?

Niemcy słyną z autostrad bez limitów prędkości. Ostatnio Zieloni wnioskowali o wprowadzenie ograniczenia do 130 km/h na wszystkich odcinkach. Sprawdź, jaką decyzję podjął niemiecki parlament.

Choć w ostatnich latach na niemieckich autostradach zaczęły pojawiać się ograniczenia prędkości, to jednak nadal sporo jest odcinków, którymi można jechać bez limitów. Politycy Partii Zielonych chcieli, aby od 1 stycznia przyszłego roku na wszystkich autostradach w Niemczech zaczęło obowiązywać ograniczenie do 130 km/h. Ich zdaniem pozytywnie wpłynęłoby to na środowisko, płynność ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niemiecki minister transportu Andreas Scheuer stwierdził, że poparcie dla takiego wniosku „przeczy zdrowemu rozsądkowi”.

Deputowani do Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) w większości opowiedzieli się przeciwko temu projektowi. Wniosek został odrzucony 498 głosami, za opowiedziało się 126 osób, a 7 się wstrzymało. Wyjątkowo jednomyślni byli deputowani koalicji rządowej CDU-CSU-SPD oraz opozycji z Alternatywy dla Niemiec (AfD) i Wolnej Partii Demokratycznej (FPD).

Dowiedz się więcej o niemieckich autostradach

6 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji