Z tą Hondą Civic nie warto zadzierać. Ma 1500-konny silnik i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 1,1 sekundy. Sprawdź, jak szybko przejeżdża 400 metrów.

Hondy Civic z lat 90. często są przedmiotem żartów. Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o tym, że jedno z tych aut przegrało wyścig z… koniem. Dziś jednak należy zachować powagę, ponieważ mamy do czynienia z prawdopodobnie najszybszą Hondą, jaka kiedykolwiek powstała.

NASZ SKLEP

Nie trudno zauważyć, że w przypadku tego projektu z oryginalnego Civica niewiele zostało. O ile jeszcze nadwozie przypomina kompaktową Hondę piątej generacji, o tyle pod nim nie znajdziemy już ani jednego fabrycznego elementu.

„Sercem” tego projektu jest 4-cylindrowa jednostka Hondy o pojemności 2,2 litra, wspierana przez potężną turbosprężarkę Garrett GTX50, która „pompuje” powietrze pod ciśnieniem przekraczającym 4,1 bar. Taka konfiguracja pozwala uzyskać aż 1500 KM. Cały układ napędowy został oczywiście odpowiednio wzmocniony, aby poradzić sobie z przeniesieniem takiej mocy na asfalt. Pomaga w tym wyścigowa, 4-biegowa skrzynia i stały napęd na obie osie. Na profesjonalnym torze opisywany Civic potrafi rozpędzić się do „setki” w 1,1 s, a 400 metrów przejeżdża w 7,45 s.

Więcej o tym aucie oraz jego twórcy dowiecie się z poniższego nagrania:

Zobacz również:

Subaru Impreza podkręcone do 745 KM. Porsche-killer w akcji

Źródło: The Drive

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj