NowościAktualnościNowa Honda Civic (2022) – co pod maską?

Nowa Honda Civic (2022) – co pod maską?

Nowa Honda Civic w europejskiej wersji będzie dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym. Dowiedz się więcej na ten temat.

W kwietniu ubiegłego roku japoński producent przedstawił Hondę Civic 11. generacji w wersji na rynek USA, a dwa miesiące później opublikowane zostały pierwsze zdjęcia auta w europejskiej specyfikacji. W tym tygodniu natomiast poznaliśmy szczegóły dotyczące źródła napędu oraz wyposażenia nowego kompaktu z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Honda Civic e:HEV (2022)

Honda Civic e:HEV – dane techniczne, moc, osiągi, zużycie paliwa

Honda Civic XI będzie oferowana w Europie tylko w jednej wersji silnikowej. Pod maską japońskiego auta znajdziemy hybrydowy zespół napędowy, na który składają się dwa silniki elektryczne (jeden pełni funkcję generatora) oraz 2-litrowy, benzynowy motor z wtryskiem bezpośrednim, pracujący w cyklu Atkinsona. Moc systemowa to 184 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 315 Nm.

Za przekazywanie siły napędowej na przednie koła odpowiada bezstopniowa skrzynia e-CVT, a istotnymi elementami tego układu są również nowa jednostka sterująca przepływem mocy oraz inteligentny zespół akumulatorów, który umieszczono pod tylną kanapą. Zbudowana z 72 litowo-jonowych ogniw bateria jest mniejsza i lżejsza od dotychczas stosowanej w hybrydowych modelach Hondy, a przy tym charakteryzuje się zwiększoną gęstością magazynowanej energii.

Według zapowiedzi producenta taka konfiguracja napędu zapewnia nie tylko bardzo dobre osiągi, ale także wyjątkową oszczędność. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP ma wynosić poniżej 5 l/100 km, a emisja CO2 – poniżej 110 g/km.

Honda Civic e:HEV (2022)

Nowa Honda Civic (2022) – cena, wyposażenie

Civic 11. generacji będzie standardowo wyposażony m.in. w pakiet Honda Sensing, czyli rozbudowany zestaw zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i rozwiązań wspomagających kierowcę, jak również 11 poduszek powietrznych, w tym boczne poduszki powietrzne dla pasażerów z tyłu, kolanowe poduszki powietrzne dla pasażerów z przodu oraz przednia centralna poduszka powietrzna, zapobiegająca zderzeniu kierowcy z pasażerem podczas kolizji bocznych.

Nowa Honda Civic trafi do sprzedaży dopiero jesienią tego roku, dlatego jak na razie dokładna specyfikacja poszczególnych wersji oraz ich ceny pozostają nieznane. Należy się jednak spodziewać, że cenowo japoński kompakt będzie plasować się pomiędzy Jazzem a HR-V, co oznacza, że za samochód w podstawowej odmianie będzie trzeba zapłacić ok. 115 000 zł.

Sprawdź szczegółowy cennik poprzedniego modelu:

Honda Civic X – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

6 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji