NowościAktualnościEnyaq Coupé Respectline – Skoda świętuje Europejski Miesiąc Różnorodności

Enyaq Coupé Respectline – Skoda świętuje Europejski Miesiąc Różnorodności

Skoda aktywnie promuje akceptację, sprawiedliwe traktowanie, różnorodność oraz pełną uznania współpracę zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Producent samochodów zaangażowany jest w zapewnienie swoim pracownikom otwartego i bezpiecznego miejsca pracy. W ramach szerzenia takich postaw marka prezentuje Skodę Enyaq Coupé Respectline.

Unia Europejska po raz kolejny ogłosiła maj „Europejskim Miesiącem Różnorodności”. W związku z tym Skoda uruchomiła liczne działania wewnętrzne pod hasłem „You Matter, We matter, Diversity matters” – na cześć różnorodności jako fundamentalnej wartości. W związku z tym marka zorganizowała m.in. prezentacje, wydarzenia oraz warsztaty dla pracowników. W 2019 r. przedstawiciele Skody podpisali Europejską Kartę Różnorodności, która promuje akceptację, równe szanse i różnorodność kulturową.

Skoda Enyaq Coupe Respectline (2023)
Wyjątkowa Skoda Enyaq Coupé Respectline

Już niebawem producent zaprezentuje Skodę Enyaq Coupé Respectline. Jej design ma na celu podkreślenie istotności ochrony praw człowieka oraz propagowanie szacunku dla wszystkich ludzi, przyrody i otoczenia. Samochód został zaprojektowany specjalnie z okazji obchodów Europejskiego Miesiąca Różnorodności. Po raz pierwszy zadebiutuje publicznie na koncercie Open Air Filharmonii Czeskiej, 21 czerwca 2023 r. Oprócz tego pojawi się także na Pride Business Forum i Prague Pride Festival oraz na innych letnich wydarzeniach w Czechach i za granicą.

W procesie projektowania brali udział pracownicy z wielu działów Skody, m. in. z działu rozwoju technicznego, produkcji oraz ludzi i kultury, natomiast cały projekt koordynowany był przez zespół ds. komunikacji. Bazową barwą jest kolor biały, symbolizujący jedność wszystkich form życia na Ziemi, jednak na pierwszy plan wysuwa się różnorodność kolorów. Powstała tęcza tworzy płynne przejście barw w niezliczonych odcieniach, co symbolizować ma nieograniczoność różnorodności życia.

Kolory stanowią wizytówkowy motyw Respectline i można je zobaczyć również w podświetlanym diodami LED grillu Crystal Face. Reflektory w technice Matrix-LED oraz tylne lampy LED Top tworzą spektakularny efekt powitalny.

Skoda Enyaq Coupe Respectline (2023) – wnętrze
Skoda Enyaq Coupe Respectline (2023) – wnętrze
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji