NowościAktualnościElektryczne Skody Enyaq iV w służbie TOPR-u

Elektryczne Skody Enyaq iV w służbie TOPR-u

Skody od lat dobrze odnajdują się w służbie TOPR-u – jako auta niezawodne, przestronne i wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Od czerwca 2021 r. także flota Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przechodzi elektryczną transformację: ratownicy mogą teraz korzystać z możliwości, jakie oferują zasilane w 100% prądem Skody Enyaq iV.

Elektryczny SUV Skody odznacza się bardzo dobrymi osiągami, dużym zasięgiem, funkcjonalnym nadwoziem i wysokim komfortem jazdy, nawet w wymagających warunkach. Elektryczny napęd to też brak emisji spalin i hałasu, co jest szczególnie cenne dla unikatowej przyrody polskich Tatr. Dodatkowym atutem jest także proces rekuperacji, czyli odzyskiwania energii z hamowania, np. podczas zjeżdżania ze wzniesień.

skoda enyaq iv 2021 topr 03

Skodę łączy z TOPR-em szczególna troska o bezpieczeństwo. W tym roku marka kładzie na nie dodatkowy nacisk i w ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA prowadzi szereg wielokierunkowych projektów praz akcji edukacyjnych adresowanych do wszystkich użytkowników dróg – zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Jednym z tych działań jest właśnie nowy etap we współpracy z TOPR-em, czyli przekazanie pierwszych aut w 100% na prąd. Udostępnione Enyaki iV są wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa i oferują do 9 poduszek powietrznych.

skoda enyaq iv 2021 topr 04

Cieszymy się, że już od tylu lat nasze auta stanowią wsparcie dla ratowników TOPR i zdają egzamin nawet w bardzo wymagających warunkach. Z roku na rok zacieśniamy współpracę z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, ponieważ troska o bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważna i nabiera nowego wymiaru w 2021 roku, który ogłosiliśmy rokiem bezpieczeństwa. Nasza trwająca kilkanaście lat współpraca jest dowodem na niezawodność, bezkompromisowość i wszechstronność naszych modeli – mówi Arkadiusz Gwizdek, dyrektor marketingu Skoda Polska.

skoda enyaq iv 2021 topr 02

Już od 2004 roku Skoda udostępnia zespołowi ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego niezawodne samochody, które świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Wśród przekazanych dotychczas modeli znalazły się m.in. Yeti, Octavia Combi oraz jej uterenowiona wersja Scout, a także Kodiaq – największy SUV w portfolio marki.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji