Skoda rok bezpieczeństwa 01

Skoda ogłasza rok 2021 Rokiem Bezpieczeństwa – i planuje szereg inicjatyw dla poprawy ochrony wszystkich użytkowników dróg.

Skoda od lat wielotorowo realizuje misję poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.
Z jednej strony oferuje auta, które zapewniają wiodący poziom bezpieczeństwa w swoich klasach, z drugiej – szkoli kierowców, przygotowując ich do radzenia sobie z groźnymi sytuacjami na drodze. Statystyki są imponujące: dotychczas w pokazach, warsztatach i kursach z udziałem ekspertów Skoda Auto Szkoła wzięło udział już ponad 250 tys. osób.

Niestety polskie drogi wciąż należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie – zwłaszcza, jeśli chodzi o niechronionych uczestników ruchu, czyli rowerzystów i pieszych. Skoda poszerza w tym roku swoje działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa i ogłasza rok 2021 Rokiem Bezpieczeństwa. To także odpowiedź na głosy klientów, dla których komfort i bezpieczeństwo – w tym osób im najbliższych – należą do priorytetów, jeśli chodzi o wybór auta oraz jazdę samochodem.

skoda symulator dachowania
Jeden z filarów Roku Bezpieczeństwa: centrum edukacyjne Auto Lab, gdzie na gości czekają interaktywne instalacje oraz symulacje groźnych sytuacji na drodze – na przykład dachowania.

Przez cały rok Skoda będzie intensyfikować działania promujące koegzystencję wszystkich użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Wśród zaplanowanych inicjatyw są projekty edukacyjne, w tym pokazy w interaktywnym centrum bezpieczeństwa Auto Lab oraz szkolenia organizowane przez Auto Szkołę. Jak co roku, na nowoczesnym, kompleksowo wyposażonym torze Skoda Autodrom będą odbywać się treningi bezpiecznej jazdy pod okiem certyfikowanych ekspertów.

Równocześnie Skoda stawia na propagowanie nowoczesnych rozwiązań zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa we współczesnych autach. I tu potrzebna jest edukacja: kierowca musi być świadomy działania poszczególnych systemów i wiedzieć, po co się je montuje, a także umieć rozróżnić działanie dopracowanych asystentów od tych, które bardziej przeszkadzają, niż pomagają.

Skoda Octavia turn assist
Skoda ma duże zasługi, jeśli chodzi o upowszechnianie systemów wprowadzanych w autach premium. Przykład: asystent skrętu w nowej Octavii, chroniący przed kolizjami na skrzyżowaniach.

Całą kampanię można śledzić pod hashtagiem #rokbezpieczeństwa, np. na Instagramie oraz na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj