Volkswagen Passat staje do wyścigu z kultową Toyotą Supra. Sprawdź, kto zwycięży w tym starciu.

Zwycięzca tego pojedynku wydaje się być z góry przesądzony… Ale czy na pewno? Seryjny Volkswagen Passat nie miałby większych szans, jednak w tym przypadku mówimy o zmodyfikowanym egzemplarzu, za którego kierownicą zasiada Tanner Foust – profesjonalny drifter, kierowca rallycrossowy i były prezenter amerykańskiego Top Gear.

Choć „zabawka” Fousta bazuje na amerykańskim Passacie, to przypominają o tym właściwie tylko charakterystyczne kształty nadwozia. Znajoma karoseria skrywa bowiem wolnossący silnik V8 o pojemności 7,3 litra, który został podkręcony do 850 KM. Cała moc trafia na tylne koła, w czym pośredniczy kłowa skrzynia biegów o zaledwie 4 przełożeniach. Za zbudowanie tego driftowozu odpowiada firma Papadakis Racing, o której już pisaliśmy przy okazji 1000-konnej Toyoty GR Supra.

Do wyścigu z prezentowanym Passatem stanęła inna Supra – model 4. generacji z turbodoładowanym silnikiem o mocy 1000 KM i 6-biegową ręczną skrzynią. Na korzyść niemieckiego sedana przemawia jednak niższa masa własna – ok. 1360 kg wobec ok. 1770 kg.

Co okaże się decydujące: większa moc czy niższa waga? Odpowiedzi na to pytanie dostarczy poniższe nagranie:

Zobacz również:

Elektrony kontra oktany – pojedynek dwóch Mustangów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj