NowościAktualnościToyota GR Supra po tuningu – 1000 KM z seryjnego silnika!

Toyota GR Supra po tuningu – 1000 KM z seryjnego silnika!

Nowa Toyota Supra ma spory potencjał tuningowy, co udowadnia ten egzemplarz. Pod jego maską drzemie ponad 1000 KM. Dowiedz się więcej o tym projekcie.

Czwarta generacja Supry korzystała z 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika o oznaczeniu 2JZ. Ta jednostka stała się równie kultowa co samochód, w którym była montowana – a to za sprawą świetnej podatności na modyfikacje. Dla tunerów uzyskanie 1000 KM nie stanowi większego wyzwania, a prawdziwi zawodowcy są w stanie wykrzesać nawet 2000 KM, czego najlepszym dowodem jest opisywana przez nas Supra z tytułem najszybszego auta świata z manualną skrzynią biegów.

Gdy okazało się, że kolejna odsłona sportowej Toyoty powstanie we współpracy z BMW, a co więcej turbodoładowany silnik 3.0 R6 również będzie dostarczany przez Bawarczyków, wielu fanów modelu nie kryło oburzenia. Jednak okazuje się, że w jednostce BMW także drzemie spory potencjał, co udowadnia dzieło zespołu Papadakis Racing. Nasi stali Czytelnicy mogą kojarzyć ten samochód – kiedyś już go opisywaliśmy, ale wówczas auto dopiero powstawało, a zdjęcia przedstawiały jedynie wizualizacje. Dla przypomnienia:

1000-konna Toyota GR Supra stworzona do driftu

Teraz ta 1000-konna Supra jest już gotowa, a nawet ma za sobą pierwsze treningi na torze. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego projektu, polecamy poniższe nagranie:

Przeczytaj również:

Toyota GR Supra – nasz test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji