Toyota Supra

Toyota Supra czwartej generacji to kultowy samochód w świecie tuningu. Opisywany egzemplarz ma tylny napęd, ręczną skrzynię i ponad 2000 KM pod maską.

Czwarta odsłona Toyoty Supra zyskała światową sławę za sprawą filmu „Szybcy i Wściekli” oraz gier z serii „Need for Speed”. Jednak przedstawiciele branży tuningowej znacznie wcześniej odkryli potencjał, jaki drzemie w tym aucie i jego rzędowym, 6-cylindrowym silniku o oznaczeniu 2JZ.

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Supra przygotowana do startów w wyścigach równoległych. Podobnie jak opisywana tydzień temu Honda, w tym przypadku z oryginalnego auta również niewiele pozostało. Co prawda pod maską nadal kryje się „pancerna” jednostka Toyoty, ale została poddana poważnej kuracji wzmacniającej. Efekt? Ponad 2000 KM uzyskane z silnika 2JZ.

Ta ogromna moc trafia na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni Tremec T56. Napisać, że taka konfiguracja „wymaga od kierowcy pewnej ręki” to wręcz eufemizm. Nie ulega wątpliwości, że człowiek siedzący za kierownicą tego dragstera zdecydowanie wie, co robi.

Opisywana Supra pokonała ostatnio dystans 1/4 mili (402 metry) w zaledwie 6,90 s, uzyskując na mecie prędkość ponad 313 km/h. Tym samym oficjalnie została najszybszym autem z ręczną skrzynią biegów na świecie. Polecamy poniższe nagranie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj