NowościAktualności1000-konna Toyota GR Supra stworzona do driftu

1000-konna Toyota GR Supra stworzona do driftu

Powstaje coraz więcej ciekawych wersji najnowszej Supry. Tym razem prezentujemy 1000-konną Toyotę, która ma startować w zawodach driftingowych Formula D.

Piąta odsłona Toyoty Supry od samego początku budzi skrajne emocje. Internauci krytykują nowy model m.in. za wygląd oraz fakt, że powstał we współpracy z BMW. Tymczasem mechanicy po prostu zakasali rękawy i zabrali się za modyfikacje GR Supry. Okazuje się, że ten samochód jest bardzo wdzięcznym materiałem do pracy dla tunerów. Opisywaliśmy już specjalne wersje przygotowane na targi SEMA oraz auto stuningowane przez niemiecką firmę AC Schnitzer.

Zespół Papadakis Racing pracuje właśnie nad driftowozem bazującym na nowej Toyocie GR Supra. W odróżnieniu od innych projektów tego typu, twórcy postanowili pozostać przy oryginalnej jednostce napędowej o oznaczeniu B58, dostarczanej przez BMW (3.0 Turbo/340 KM). Seryjny silnik został rozebrany do ostatniej śrubki, a po wszystkich modyfikacjach ma wytwarzać ponad 1000 KM!

Toyota Supra od Papadakis Racing otrzymała bardziej rozbudowany body-kit. Jednak jak w przypadku każdego auta przystosowanego do sportu, tutaj także wygląd został podporządkowany funkcji, a nie na odwrót. Błotniki otrzymały znaczne poszerzenia, żeby zmieścić większe felgi, a z przodu – dodatkowo zapewnić większy kąt skrętu kół. Całości dopełnia malowanie w barwach Rockstar Energy Drink.

Nie wiemy jeszcze, jak ostatecznie będzie prezentować się wnętrze tej zmodyfikowanej Toyoty, ale tego akurat łatwo się domyślić. W kabinie z pewnością znajdzie się tylko to, co najpotrzebniejsze, czyli rozbudowana klatka bezpieczeństwa, fotel kierowcy i kierownica. Zapomnijmy o skórzanej tapicerce, nawigacji czy systemie audio.

Zamieszczone w artykule zdjęcia to dopiero wizualizacje – na gotowe auto przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Driftingowa Supra powinna zadebiutować podczas I rundy mistrzostw serii Formula D, którą zaplanowano na 3-4 lipca tego roku. Jednak nie wiadomo, czy jest to ostateczny termin – kalendarz tych zawodów może ulec zmianie w związku z epidemią koronawirusa.

Źródło: Carscoops

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji