Nissan Leaf Nismo RC

Nissan Leaf Nismo RC zadebiutował na torze w Walencji. Elektryczna wyścigówka ma dwa silniki i napęd na cztery koła. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Na torze Circuit Ricardo Tormo w Walencji odbyła się europejska premiera Nissana Leafa Nismo RC. Wyścigowy „elektryk” w niewielkim stopniu przypomina swój pierwowzór. Jego wykonane z kompozytów nadwozie jest znacznie niższe i szersze. Zastosowanie włókna węglowego sprawiło, że gotowy do rywalizacji na torze Nissan Leaf Nismo RC waży tylko 1220 kg.

Nissan Leaf Nismo RC

Do napędu tej wyścigówki służą dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi), generujące łącznie 326 KM i 640 Nm. Dzięki temu osiąga „setkę” w zaledwie 3,4 s, czyli ponad 2 razy szybciej niż Leaf, którego możemy kupić w salonie Nissana. Co ciekawe, zastosowane w wyścigowej wersji akumulatory oraz elementy układu napędowego pochodzą z seryjnego modelu.

Nissan Leaf Nismo RC

Pomimo niezłych parametrów Nissan Leaf Nismo RC nie został stworzony, żeby się ścigać. Powstanie tylko 6 egzemplarzy tego auta, które będą wykorzystywane w celach marketingowych na całym świecie. Wyścigowy Leaf stanowi pokaz możliwości inżynierów japońskiej marki oraz jest platformą do testowania nowych rozwiązań.

Nissan Leaf Nismo RC

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj